newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

נעצרו מפעילי המסעדות מחוץ לכלא חולות

המסעדות מחוץ לכלא חולות מספקות אוכל חלופי לזה של הכלא. אתמול נעצרו 22 ממפעילי המסעדות, ומבקשי המקלט התבקשו להרוס את המסעדות עצמן

מאת:

כתבו: קבוצת "חדשות מחולות"

אתמול (ראשון) הגיעו פקחי רשות ההגירה והמועצה המקומית למתחם המסעדות והברים ועצרו 22 מבקשי מקלט שהכינו אוכל במקום. העצורים הועברו לכלא סהרונים וממידע שקיבלנו מהם, הם ישארו חודש בכלא באשמת הפרת תנאי השהייה בחולות, שאוסרים עליהם לעבוד. לדברי מבקשי מקלט שהיו במקום, שפכו הפקחים חומר נוזלי, כנראה אקונומיקה, על האוכל המוכן. בנוסף, החרימו הפקחים את האוכל והציוד שהיה במקום ונתנו למבקשי המקלט יומיים לפנות את האזור מכל האוהלים והציוד שבמקום.

> מי ייתן חוק המלצרים למלצריות שמוטרדות מינית?

דחפור הורס את אזור המסעדות מחוץ לכלא חולות (חדשות מחולות)

דחפור ליד אזור המסעדות מחוץ לכלא חולות (חדשות מחולות)

זוהי הפעם השנייה בה נהרס מתחם המסעדות שהקימו מבקשי מקלט מחוץ לכלא. בשל כמות ואיכות המזון הירודה בתוך חולות, ומשום שאינם מורשים להכניס אוכל לתוך הכלא, החליטו מבקשי מקלט להקים מתחם מחוץ לגדרות הכלא בו יוכלו לבשל ולאכול אוכל שהביאו מבאר שבע או מהאזור, לשבת לשתות, ולהעביר את זמנם בנעימים, עד כמה שאפשר. לאחרונה הביאו גם שולחנות ביליארד ומתקני כושר למקום.

ב', שוהה בחולות מספר ש"המתחם שהקמנו בחוץ חשוב לנו מכמה סיבות: ראשית, האוכל שנותנים לנו בחולות הוא בלתי אכיל, לרוב לא מבושל ואינו מספיק. דבר שני, אנשים רוצים קצת ליהנות, לשבת עם חברים, לשתות ולאכול מה שהם רוצים. סיבה נוספת היא שלפעמים אנשים מגיעים לחולות לחדש את הוויזה שלהם אבל הם צריכים להשאר בחוץ, לעתים אף שעות ארוכות. הם צריכים מקום בחוץ בו יוכלו לחכות ואפשרות לאכול ולשתות.

"לדעתי הסיבה שהם לא רוצים שיהיה לנו את המתחם בחוץ היא שהם פשוט לא רוצים שתהיה לנו שום אפשרות ליהנות או להקל על השהות שלנו פה. הם רוצים שאנשים יכעסו או יסבלו ואז אולי יחתמו על טפסי הגרוש לאוגנדה או לאריתריאה".

הפוסט נכתב על ידי קבוצת "חדשות מחולות" – מבקשי מקלט הכלואים בחולות, בוגרי קורס צילום שנערך בשיתוף "סטודנטים בבן גוריון למען פליטים" והונחה על ידי צלמי אקטיבסטילס אורן זיו וקרן מנור.

> קור, צפיפות ורעב: תיעוד נדיר של החיים בתוך מתקן חולות

אזור המסעדות מחוץ לכלא חולות בימים טובים (חדשות מחולות)

אזור המסעדות מחוץ לכלא חולות בימים טובים (חדשות מחולות)

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

"צעד ראשון לקראת השתלטות הדרגתית על פלסטין כולה". משה שרת, אבא אבן ודוד הכהן מניפים את דגל ישראל במתחם האום בניו יורק לאחר החלטת האו"ם על חלוקת ארץ ישראל לשתי מדינות, 29.11.1947. (צילום לע"מ)

על מיתוס הסירוב הערבי לתוכנית החלוקה ומניפולציות אחרות

בכל פעם שהשיח סביב הסכסוך הישראלי-פלסטיני עולה לכותרות, מתחדש גם הדיון בתוכנית החלוקה. החוקר המצרי עבד אל־פתאח מאדי מפריך כמה מהמיתוסים הרווחים ומזכיר: העמדה הציונית היתה הרבה פחות תמימה משנוטים להציג  

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf