newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בנט, מי צריך לפחד אחרי רצח רבין והרצח בברנוער?

כשתדע מה זה ללכת עם זוגתך יד ביד ברחוב ולהרגיש חשש לחייכם, כשירקו עליכם כשאתם מתנשקים - אז נדבר על פחד. עד אז יותר מעניין איך מרגישים בני ובנות נוער להטב"קים שיודעים שלכל מקום שבו יש הומופוביה אנחנו נגיע

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אני לא רוצה לדבר על רצח רבין. אני רוצה לדבר על הרצח בבר נוער. אני רוצה לדבר על ניר כץ ז"ל וליז טרובישי ז"ל ועל עשרה הפצועים והפצועות מפיגוע הירי ההומופובי שעד היום, 7 שנים אחר כך, לא פוענח.

אני לא מוכנה לספינים האלה יותר. בוז'י לא חיפש אותי ללסבית כדי לשלוח אותי לכנסים של הבית היהודי ואני לא מצביעה למפלגת העבודה.

> כן נבחרות: הנשים החרדיות שמשיבות מלחמה

הפגנה לאחר הרצח בברנוער (יותם רונן/אקטיבסטילס)

הפגנה לאחר הרצח בברנוער (יותם רונן/אקטיבסטילס)

צריך להבין משהו- האמירות ההומופוביות של הבית היהודי הורגות!

חד משמעית הורגות. הן מסיתות. הן מתירות את דמנו. הן גורמות לבני ובנות נוער להתבייש במי שהם. כשחברי וחברות מפלגה אומרים בלי בושה עלינו "שיהיו בריאים", "המשפחה המסורתית של בעל ואישה וילדים, זה הדבר הנכון שבונה את העולם ולא הורס אותו" ועוד ועוד אמירות ובנט לא מתנצל על זה, לא מגנה את זה, מה המסר שעובר?

וגילת בנט, חוצפנית אחת, את יודעת מה זה ללכת ברחוב עם בעלך יד ביד ולהרגיש חשש לחיים שלכם? ניסיתם פעם לשכור דירה וסירבו להשכיר לכם? ירקו עליכם פעם ברחוב שהתנשקתם? עשו לידכם מצעד בהמות בזמן שחגגתם את האהבה שלכם?

מה עם הביטחון שלנו? מה ימנע את הרצח הבא שלנו?

> פעילות דיור ציבורי פוצצו כנס "הבית היהודי": שר השיכון זורק אותנו לרחוב

הפגנה לאחר הרצח בברנוער (יותם רונן/אקטיבסטילס)

הפגנה לאחר הרצח בברנוער (יותם רונן/אקטיבסטילס)

אז תסלחו לי שלא בא לי היום לדבר על הביטחון של מי שמוקף בסוללת מאבטחים יוצאי סיירת מטכ"ל, בעוד ששני בתים מהבית שלי, ברחוב שלי, נמצא בית דרור, שבו חיים בני ובנות נוער שהעיפו אותם ואותן מהבית בגלל הזהות המינית שלהם/ן. ואני תוהה איך הם מרגישים, איך הן מרגישות כשהן שומעות את האמירות ההומופוביות של המפלגה שלך, ועד כמה זה משמח אותם לראות ולדעת שאנחנו נניף דגלי גאווה בכל מקום ונאבק בהומופוביה שלכם. בשבילנו ובשבילם ובשבילן.

נפתלי בנט, אני יודעת שהעוזרים שלך עוקבים אחרי הדף שלי בפייסבוק. המאבק שלנו לא אלים והוא ימשיך עד שאותם בני ובנות נוער יסתובבו בביטחון ברחוב. לא נשתוק ולא ניתן לעוד בני ובנות נוער להירצח בשם ההסתה שלכם ובשביל מנדטים לכנסת.

> הבית היהודי זה לא הבית שלנו, תושבי דרום תל אביב המזרחים

פעילות להטב״ק מניפות את דגל הגאווה במהלך כנס הבית היהודי (אקטיבסטילס)

פעילות להטב״ק מניפות את דגל הגאווה במהלך כנס הבית היהודי (אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
לפי ההערכות, 70 אחוז ממבקשי המקלט פוטרו או הוצאו לחל"ת. מבקש מקלט בדרום תל אביב (צילום: אורן זיו)

לפי ההערכות, 70 אחוז ממבקשי המקלט פוטרו או הוצאו לחל"ת. מבקש מקלט בדרום תל אביב (צילום: אורן זיו)

"צריך לסייע להם". פסיקה של רב לטובת מבקשי המקלט

הרב גולן אלוף, שהיה ממקורביו של הרב יוסף, נשאל האם ראוי לשחרר את כספי הפיקדון של מבקשי המקלט על רקע משבר הקורונה.  "אסור לאפשר מצב נורא כזה מבני אדם", הוא ענה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf