אתם הטוענים להחלפת נתניהו, מדוע נדם היום קולכם?

הפוליטיקאים, אנשי האקדמיה, המתנגדים והנאורים - מדוע אתם שותקים? האם אתם מעדיפים שנתניהו יטפל בערבים בשבילכם? טור כואב בעקבות ההרס האלים וההרג באום אל חיראן הבוקר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כותב אורח: מרזוק אלחלבי

אתם, הטוענים לכתר, להחלפת השלטון של הימין, המדברים חדשות לבקרים בגנות המושחת בראש הפירמידה. אתם, יאיר לפיד, בוז'י הרצוג, ציפי לבני, עמיר פרץ ושלי יחימוביץ'. אתם החרדים לדמוקרטיה וערכיה, לאושיות השלטון ושלטון החוק.

אתם, במחלקות למדעי המדינה, המלמדים עכשיו את הסטודנטים שלכם על דמוקרטיות, מדינה מודרנית והפרדת רשויות, ואתם בפקולטות למשפטים, המרביצים תורה על זכויות אדם, חירויות ועיקרון השוויון בפני החוק, שבלעדיו "אין דמוקרטיה ואין בטיח", ואתם בחוגים לסוציולוגיה המנסים לפענח את קודי החברות, המודרנה ומנגנוניה.

> צפו: וידאו בלעדי מהאירועים הקשים והירי באום אל חיראן הלילה

כוחות משטרה ויס"מ מכתרים את ח"כי הרשימה המשותפת באום אל חירן (צילום: דוברות הרשימה המשותפת)

כוחות משטרה ויס"מ מכתרים את ח"כי הרשימה המשותפת באום אל חירן (צילום: דוברות הרשימה המשותפת)

אתם, במחלקות לתקשורת המונים ומדיה, המביאים בשמחה את בשורת הכוח של הביקורת התקשורתית ותקשורת ההמונים לרסן כל ממשלה ועריץ, ואתם המביאים דוגמאות של תקשורת לוחמת שהפילה ממשלות וקעקעה משטרים.

אתם, כולם, מה תגידו היום לאנשים שלכם, על אום אלחיראן أم ـ الحيران،, על נסיבות הריגתו של המחנך עאמר אבו אלקיעאן عامر أبو القيعان, ופציעתו בכדור "ספוג" שנאה וגזענות של איימן עודה? מה תלמדו את הסטודנטים שלכם היום, איך תמשיגו את אשר אירע, ואיך תתארו את הדם שנשפך? איך תתארו את התנהלותו של ראש ממשלה צמא הסיגרים המשובחים, אקשן ושרפות המצילות את עורו? האם תתייחסו לאספקטים כאלה כשתדברו על האירוע, או אולי תתקרנפו ותהפכו כולכם לערוץ 10 אחד גדול?

הוי אתם, אתם רבותי הטוענים לישראל אחרת, מה תעשו עכשיו עם כתישת מפעלכם הלאומי על ידי יהודי מחרחר מלחמות כמו נתניהו? האם תגידו סוף סוף את האמת לעצמכם, לאנשיכם, שעוד מעט לא יהיה מקום אפילו לכם להשחיל מלה בתקשורת המונים, או באולם הרצאות השורץ מלשינים לתלות שלט, גם כזה שמזהיר מפני רוב ערבי? או שמא גם אתם מאסתם בערבים האלה, וטוב שיש מי שמטפל בהם? האם תגידו בסתר לבכם אולי נוכל בקרוב להיפטר הן מהערבים והן מנתניהו?

הגידו, הגידו משהו, שנדע איפה אתם על מפת ההיסטוריה המתרחשת כעת.

אגיד לכם את האמת שלי לפחות. קבוצות ואנשים מעדיפים לפעמים את הנוחות שלהם על החירות, אבל לפעמים הם מעדיפים את החירות – על כל צורות הנוחות. זאת ועוד: לערבים הפלסטינים, כמו כל קבוצה וחברה, יש לא רק צרכים, אלא גם כבוד קבוצתי.

מרזוק אלחלבי הוא משפטן, עיתונאי וסופר, בעל טור קבוע בעיתון "אל-חיאת" הלונדוני.

> שני הרוגים בהריסת אום אל חיראן; "התנפלו בנשקים שלופים"

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

לפי דעתם של מנהלי בתי הספר, יותר משליש מהתלמידים לומדים אצל מורים שלא מתאימים לצרכים שלהם. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: פלאש 90)

איכות ההוראה מידרדרת, אבל זה לא קשור להישגי התלמידים

מבחני פיזה מגלים שכמעט בכל פרמטר, איכות ההוראה בישראל נמוכה מהממוצע במערב ונמצאת בירידה. אבל אותם מבחנים לא מצאו קשר בין איכות המורים להישגי התלמידים. את התשובות צריך למצוא במקום אחר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf