newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

אתה רוצה לספח, נתניהו? קדימה, נראה אותך

ראש הממשלה הישראלי משול לכלב הנובח שאינו מסוגל לנשוך. כבר שנים שהוא מאיים על כולם: על חמאס, על הג'יהאד, על האיראנים, אבל בפועל עומד משותק. עכשיו הוא מאיים בסיפוח. אנחנו הפלסטינים מוכנים לקראתו. השאלה היא אם גם הוא מוכן

מאת:

הפתגם הספרדי אומר: כלב שמרבה לנבוח לא נושך. ונתניהו נובח מאז 2008 ולא עושה כלום חוץ מלנבוח. הוא הקפיא את החיים הפוליטיים, הצבאיים, הביטחוניים והכלכליים גם של הישראלים וגם של הפלסטינים.

נתניהו לא חולל מלחמה, ונתניהו לא חתם הסכמי שלום. נתניהו חסר חשיבות במידה כזו שהוא "שום דבר ואף אחד". כאשר הוא ייצא מההיסטוריה, ההיסטוריונים יכתבו לצד שמו: "אדם חסר חשיבות שלא עשה דבר".

ההיסטוריונים יכתבו לצד שמו: חסר חשיבות שלא עשה דבר. בנימין נתניהו (יונתן זינדל / פלאש 90)

ההיסטוריונים יכתבו לצד שמו: חסר חשיבות שלא עשה דבר. בנימין נתניהו (יונתן זינדל / פלאש 90)

מאז 2008 הוא קורא להגדיר את ישראל כמדינה יהודית. בינתיים, בפועל, רעיון יהדותה של המדינה הולך ומתערער. מאז 2012 הוא קורא למלחמה באיראן. איראן דורכת לו על האף ועל הראש ועל ראשו של מי שמתגרה בה.

מאז 2011 הוא מאיים בחיסול הרשות. בינתיים הרשות נעשתה חזקה ויציבה יותר מהישות הציונית.

מאז 2007 הוא מזהיר את חמאס שהוא ילמד אותו לקח שהוא לא ישכח, וחמאס לימדה אותו אלף לקחים שהוא לא ישכח.

הוא איים על הג'יהאד האסלאמי, והג'יהאד האסלאמי לימד אותו נימוסים והליכות בחצר ביתו ובבת ים ובהרצליה ובתל אביב. ארגון הג'יהאד האסלאמי כפה עוצר בתל אביב וגרם לנתניהו לברוח מאולם באשקלון.

עכשיו הוא מאיים לספח את הגדה. הוא עשה לנו כאב ראש מרוב האיומים שלו. הוא וידידו האוויל פרידמן מילאו את כותרות העיתונים באיומים שב-1 ביולי הוא יספח את הגדה.

אבו מאזן וכל הארגונים הפלסטיניים ענו בדברים ובמעשים: נעצור את כל ההסכמים המדיניים, האזרחיים והביטחוניים עם ישראל – והפלסטינים עמדו במה שהבטיחו.

עכשיו אנחנו, תושבי הארץ הכבושה, אומרים לנתניהו ולכנופייתו: אל תנבח יותר מדי, אדוני. תפסיק לצרוח ולבלבל במוח.

קדימה, ספח את הארץ אם אתה יכול. אנחנו מוכנים לסיפוח. האם אתה רוצה שנישא תעודת זהות ישראלית? האם נשתתף בבחירות לכנסת? האם תרצה לנהל את התושבים? האם תרצה להרוס את הרשות?

הרוס אותה וקח את מפתחות השלטון. אם אתה גבר, תגיד מה רוצה שיקרה ובצע ב-1 ביולי בלי להעמיד פנים כאילו הרשות תכשיל את המהלך.

אבו מאזן והרשות לא יכולים למנוע ממך לעשות את מה שאתה מתכנן.

אנחנו מוכנים לסיפוח, קדימה, די לדיבורים היפים.

אם אתה גבר, עשה זאת.

נאסר לחאם הוא העורך הראשי של סוכנות מען, שם הופיע המאמר בערבית. תרגום: מירון רפופורט

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
"מדוע החיילים מרשים לעצמם לתפוס את הניידים ללא כל סמכות, ועוד לחדור אליהם ולצלם אותם כפותים?" שני הפעילים כפי שצולמו בזמן שהיו מעוכבים

"מדוע החיילים מרשים לעצמם לתפוס את הניידים ללא כל סמכות, ועוד לחדור אליהם ולצלם אותם כפותים?" שני הפעילים כפי שצולמו בזמן שהיו מעוכבים

חיילים לקחו ניידים של פעילים כפותים וצילמו אותם ללא ידיעתם

במהלך פעולת מחאה נגד התרגיל הצבאי שנערך במסאפר יטא, עוכבו שני פעילים ישראלים. לאחר שחרורם הם גילו כי הם צולמו במצלמות שלהם עצמם, בעודם אזוקים. עו"ד: "לא בלתי סביר שאותן תמונות משפילות נמצאות גם בניידים הפרטיים של החיילים"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf