newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

סערת אל-מידאן: מערבים לא צריך לבקש תגובה

ערוץ 10 הודיע שתיאטרון אל-מידאן ינוהל מעתה על ידי ארגון עדאלה, ולמירי רגב זה הספיק כדי לדרוש את שלילת המימון. חבל שאף אחד לא טרח לברר את זה עם התיאטרון עצמו

מאת:

מנכ"ל תיאטרון אל-מידאן, עדנאן טראבשה, התפטר השבוע במפתיע. בידיעה על כך בערוץ 10 (שבת) דווחו שני פרטים משונים: שהתיאטרון העביר את סמכויות הניהול שלו לעמותת עדאלה (*), ושזו מתכוונת לפנות בשמו לממשלת קטאר על מנת להמשיך בפעילות השוטפת.

אלא שעדאלה הוא ארגון העוסק בייצוג משפטי. מה לו ולתיאטרון? או לממשלת קטאר? הידיעה כולה נראית כמו ספקולציה שיצאה משליטה, והיתה נחסכת אם בערוץ 10 היו טורחים לברר את הדברים עם עדאלה. אבל כנראה חושבים שם שידיעות על ערבים לא מחייבות תגובות.

עדאלה הודיע אתמול בתגובה כי:

פרסומים אלה הינם חסרי כל בסיס. מדובר בהמשך ההסתה נגד התאטרון, אשר כל מטרתה היא סתימת פיות ופגיעה בחופש הביטוי ובחופש האמנותי.

מנהל התאטרון, מר עדנאן טראבשה, לא אמר את מה שיוחס לו, והוא לא ניהל כל שיחה עם ראש העיר חיפה בנושא. מרכז עדאלה מייצג את תיאטרון אל-מידאן מול משרד התרבות, משרד החינוך ועיריית חיפה בעניין שלילת התקציבים שהרשויות צריכות להעביר לטיפולו של התאטרון. הוועד המנהל של אל-מידאן, שבראשו עומד מר ואליד פאהום, אחראי על ניהול התאטרון, והוא הגוף היחיד שמנהל את התאטרון.

בעדאלה ובתיאטרון מכחישים גם את עניין הפנייה לממשלה הקטארית. כל הסיפור הזה היה יכול להסתיים בכך, אם שרת התרבות והספורט מירי רגב לא היתה מפרסמת פוסט בפייסבוק שבו היא מתייחסת ל"עובדות" שנחשפו על ידי ערוץ 10, ושבעקבותיהן היא הורתה למשרדה "לבחון את המשך הקפאת התקציבים".

דברים ברוח דומה פרסם גם אביגדור ליברמן. אולם לרגב בכל זאת יש אחריות גדולה יותר. רגב היא שרת התרבות. היא ממונה על הטיפול המקצועי בתיאטרון, ולמעשה בענף כולו. היא לא יכולה לקבל את ההחלטות שלה כלאחר יד, על בסיס ידיעות חצי-אפויות, ועוד לרוץ לחגוג עליהן בתקשורת לפני שנערך בירור רציני עם הנוגעים בדבר (רגב חזרה על תיאוריית קטאר ועדאלה גם בראיון לגלי צה"ל). לא מדובר כאן בשאלה אידיאולוגית, ימין ושמאל או יהודים וערבים, אלא פשוט בניהול ענייני ושקול של התחום שעליו היא מופקדת.

מירי רגב ותומכיה טוענים שהיא רצינית יותר מהקריקטורה הפופוליסטית שהתקשורת הפכה אותה אליה. אבל אם רגב מעוניינת ביחס מכבד יותר אליה, עליה להתייחס בכבוד גדול יותר לתחום אחריותה.

* הערה לכלי התקשורת ולשרי הממשלה: "עדאלה" בלמ"ד אחד. לא הכל בערבית קשור לאלוהים.

> שאלת המוסריות של צה"ל היא הסחת דעת

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf