שתי סיבות שבגללן הנשיא דונלד טראמפ מסכן את עתיד האנושות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כמה הערות על הבחירות בארה"ב:

1) אני צפיתי שהעליונות הלבנה והסקסיזם יהיו המפסידים הגדולים של הבחירות האלה. נראה שבדיוק ההפך קרה: הלבנים בארה"ב נהרו לקלפיות כדי לשמר אותם.

2) אני לא חושבת שזה ברור לרוב האנשים כמה נצחון של טראמפ הוא אסון בקנה מידה על-היסטורי. אחת משתי הסכנות המשמעותיות להמשך קיומה של האנושות הוא נשק גרעיני. העובדה שבעוד חודשיים הקודים לשיגור הארסנל הגרעיני הגדול בעולם יהיו ככל הנראה בידיים של איש שהתבטא פעם אחר פעם באופן שמעיד שאין לו מושג באיזו אחריות מדובר ושברצינות עשוי להשתמש בנשק כזה – מקרבת את האנושות מאוד אל עבר סף התהום של מלחמה גרעינית.

מלחמה כזאת, גם אם יוטלו בה רק 100 פצצות, תהיה סופה של האנושות (ושל רוב היצורים החיים על כדור הארץ) כפי שאנחנו מכירות אותה.

3) הסכנה המוחשית השניה לקיומו של המין האנושי (ומינים אחרים) היא שינוי האקלים וההתחממות הגלובלית. מאחר שארה"ב היא הסרבנית הגדולה שחסמה עד היום את הסיכוי להשיג אפילו התקדמויות מזעריות במאבק למניעת פליטת גזי חממה, ומאחר שהאיש שכנראה נבחר לנשיאות חושב שהתחממות גלובלית היא תיאוריית קונספירציה שהומצאה על ידי סין, מסתמן שאבד הסיכוי לשינוי בעניין הזה בארבע השנים הקרובות.

למה זה כל כך גרוע? כי מדעני האקלים האופטימיים, אלה שטוענים שעדיין לא עברנו את נקודת האל-חזור מבחינת הסיכוי לעצור את התוצאות ההרסניות של ההתחממות הגלובלית, טוענים שאנחנו נעבור אותה לפני 2020, כלומר לפני הפעם הבאה שיהיה סיכוי לנשיא/ה אחר/ת בארה"ב.

4) אני דואגת לאהובות והחברות שלי בארה"ב. אבל אני גם יודעת שהן תשרודנה. הן שרדו את רייגן ואת בוש ואת בוש 2. מה שמדאיג אותי באמת (מעבר לעניין הקטן הזה שייתכן שהעליונות הלבנה גזרה הלילה את גורלו של המין האנושי) הן ההשלכות בנוגע לישראל/פלסטין. עם נשיא אמריקאי שיתן לישראל כל מה שהיא רק רוצה, ארבע השנים הקרובות הולכות, ככל הנראה, להיות גרועות יותר מכל מה שרק דמיינו.

> יאללה, טראמפ, תהפוך אותנו למדינה ה-51 של אמריקוש

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
השב"כ לא מוכן לוותר. משפחות אסיר מנהלי מפגינה מחוץ לכלא עופר שבגדה המערבית, בדצמבר 2019 (צילום: אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

השב"כ לא מוכן לוותר. משפחות אסיר מנהלי מפגינה מחוץ לכלא עופר שבגדה המערבית, בדצמבר 2019 (צילום: אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

כששב"כ רוצה לעצור עו"ד פלסטיני בן 80, גם בית דין לא עוזר

אפילו בית המשפט הצבאי בעופר סירב להתרגש מכתב האישום נגד בשיר אל-ח'יירי, עורך דין בן 80 שעבד בארגוני זכויות אדם, והורה לשחררו בערבות. השב"כ התערב והמיר את כתב האישום במעצר מנהלי. אל-ח'יירי הודיע שלא ישתף פעולה עם ההליך

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf