newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

39 אנשים, בני שתי משפחות, נהרגו הלילה בתקיפת צה"ל בעזה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

28 בני משפחה אחת, משפחת אבו-ג'אמע המורחבת מאזור חאן יונס, שגרו בשמונה דירות בבניין אחד, נהרגו כולם בהפצצה אחת של חיל האוויר. 11 בני משפחת סיאם, מרפיח, גם כן נקטלו מפצצה אחת שירה צבא ההגנה לישראל. בין ההרוגים ילדים רבים. שתי ההפצצות שהרגו את שתי המשפחות קרו בשעות הלילה. כוחות הצלה פלסטיניים ממשיכים לפעול בבתים ברגעים אלה.

[עדכון: מדובר צה"ל נמסר שהעניין בבדיקה]

מניין ההרוגים הפלסטינים ב"צוק איתן" עלה הלילה אל מעל 500, רובם אזרחים. עד כה נהרגו כעשרים ישראלים במבצע. רובם חיילים.

> דיווח בתמונות: צאו ותראו את הדם ברחובות שג'עיה

> "זה יותר גרוע מעופרת יצוקה. הצבא רוצה לגרום סבל"

[עדכון, 22.7: להלן תוצאות תחקיר ראשוני של "בצלם" בעניין אבו ג'אמע, לפיו נהרגו 25 בני משפחה אחת ואדם נוסף, פעיל בחמאס:]

מדובר בבניין בן ארבע קומות, שבו גרה המשפחה המורחבת: אם המשפחה, פאטמה אבו ג'אמע ארבעת בניה, נשותיהם וילדיהם. בני המשפחה הסבו לסעודת האיפטאר, לשבירת צום הרמדאן. מתחקיר ראשוני שערך בצלם עולה כי היעד להתקפה היה ככל הנראה אחמד סולימאן סהמוד, פעיל הזרוע הצבאית של חמאס שהגיע לבקר את אחד מבני המשפחה.

כל מי ששהה בבית אותה שעה נפגע בהפצצה: 25 מבני משפחת אבו ג'אמע נהרגו וכן אחמד סהמוד. שאר הנוכחים נפצעו, בהם לפחות שלושה מבניה של אם המשפחה פאטמה אבו ג'אמע ואחת מבנותיה, שאושפזו במרכז הרפואי א-נסר בח'אן יונס. גופות רבות נלכדו תחת ההריסות וחולצו רק הבוקר.

ככל שידוע לבצלם בשלב זה, לפני ההפצצה לא נמסרה התרעה ולא נורה טיל אזהרה. בצלם ממשיך לתחקר את האירוע.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
כ-40 אחוז מתקציב החינוך של מועצת אלקסום מוקדש להסעות של ילדים מהכפרים הבלתי מוכרים. ילדים בדואים בדרך לבית ספר בנגב (צילום יעלה רענן, המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים)

יסחבו פערי התפתחות והשכלה עד אחרית חייהם. ילדים בדואים בדרך לבית ספר בנגב (צילום: יעלה רענן, המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים)

הילדים הלא מוכרים להורים הלא מוכרים בכפרים הלא מוכרים בנגב

אלפי ילדים בגיל חינוך חובה בכפרים הלא מוכרים בנגב לא רשומים לגנים. במקום לספק כיתות, המדינה מתעלמת מהחלטות ומציעה פתרונות גרועים. במשך שנים ישראל מתעמרת בתושבים בתקווה שיעזבו את אדמותיהם, והילדים משלמים את המחיר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf