newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

פעילי זכויות בעלי חיים נעצרו על התעללות בבעלי חיים כשהצטרפו לחגיגות המנגל של יום העצמאות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

קבוצת "269", קבוצת מאבק למען בעלי החיים יצאו היום לפעולה בפארק הירקון בתל אביב. מול כל בית ישראל שצלה בשר על האש לכבוד יום העצמאות נשאו הפעילים שלטים המעודדים אכילת חתולים והקימו מנגל ללא אש ועליו הניחו גוויות של חולדות וארנבים שקיבלו ממרפאה וטרינרית ופסל של חתול עשוי חלבון חיטה. הם בקשו להראות לחוגגים את האבסורד בהפרדה שבין בעל חיים הנחשב מזון לבין אחד הנחשב חיית מחמד או חיה שאינה ראויה למאכל ולהעביר מסר של חמלה לגורלם של בעלי החיים. כל בעלי החיים.

הפעולה הבוטה עוררה תגובות נזעמות מהציבור, שהזדעזע מכך שפעולה כזאת נעשתה מול עיני ילדים קטנים, ומשכה גם ביקורת קשה מצד רבים מאלה התומכים במאבק. הפעילים מצידם נחושים לחשוף את האמת מאחורי תעשיית המזון מן החי, ולאלץ את אוכלי הבשר להבין את הסבל הכרוך בבחירה לכלול בשר בתפריט ולקחת על כך אחריות.

הפעולה גררה אלימות כלפי הפעילים מצד החוגגים בפארק, שכללה דחיפות, השחתת ציוד ואיומים. המשטרה שהגיע למקום עכבה לחקירה עשרה מהפעילים בחשד להפרעה לסדר הציבורי, התעללות בקטין (בכך שחשפו את הקטינים בפארק למיצג) והתעללות בבעלי חיים.

המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם של הפעילים לזכויות בעלי חיים, ועורכת דינם, אביטל בן נון, הגישה לבית משפט השלום בתל אביב בקשה דחופה לשחרורם עוד הלילה.

מעניין שאף אחד מהאנשים בפארק שנהגו באלימות לא נעצר ודווקא הפעילים הם שנלקחו לתחנה. החשד להתעללות בבעלי חיים הוא מעט מביך מאחר ומדובר בקבוצה היחידה באזור שלא הביאה למותו בטרם עת של אף בעל חיים. החשד להתעללות בקטין מעלה שאלות מעניינות בהקשר התרבותי וממחישה באופן בוטה כמעט כמו הפעולה עצמה את הסדר הפנימי וחסר ההגיון המותמע בתרבות האכילה שלנו. חשיפת קטין לגופת ארנב היא התעללות אך חשיפתו לגופת פרה היא חגיגת עצמאות וזמן איכות משפחתי.

אפשר לאהוב את הפעולה ואפשר שלא, אפשר להסכים עם המסר ואפשר שלא. כך או אחרת מדובר במחאה בנושא בעל חשיבות ועניין ציבורי. מעצרי הפעילים, האלימות שספגו ואפילו הכיסוי התקשורתי המגמתי של הפעולה הם ניסיונות השתקה ופגיעה בחופש המחאה. מחאה לא חייבת להיות מנומסת ונעימה לעין.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
פלסטינים בורחים מח'אן יונס לרפיח, ב-26 בינואר 2024 (צילום: עטיה מוחמד / פלאש90)

פלסטינים בורחים מח'אן יונס לרפיח, ב-26 בינואר 2024 (צילום: עטיה מוחמד / פלאש90)

עזבתי את עזה, אבל המלחמה עדיין לא עוזבת אותי

יצאתי משג'אעייה, עברתי מחסום של הצבא הישראלי, וביליתי כמה שבועות באוהל ברפיח בדרך לעזוב את הרצועה. אני חושש שההחלטה הזאת תעיק על נשמתי לתמיד, אם יקרה משהו למשפחתי בזמן שאיני שם

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf