newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

לשבת בטורינו ולגלות שקולגה שלך נהרג בעזה. לזכרו של עימאד עספור

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אני נמצא בטורינו, עובד על כנס גדול לקראת פסטיבל סלואו פוד הקרוב בסוף אוקטובר. הכנס אמור לעסוק בפרקטיקות של אוכל והגירה. אוכל יהודי, ארמני, תורכי ואיטלקי. אנשים מרחבי העולם אמורים להגיע ואנחנו מקווים לזקק אמירה חשובה לגבי הגירה ומקום.

אני יושב כאן ואנחנו מקבלים את הבשורה הקשה מעזה. עימאד עספור, מי שאחראי על הרשת של "טרה מדרה" בעזה נהרג שלשום. יומיים לפני שהוא נהרג הוא כתב שאביו נעלם מתחת להריסות הבניינים.

מעולם לא היה שיתוף פעולה בין הקבוצה הישראלית לקבוצה הפלסטינית בארועי סלואו פוד. הדבר כמעט מובן, יש לחצים פוליטיים, יש החרמות ואין דעה אחת. אנשים בכל קבוצה ייטו פוליטית לכיוונים שונים וימנעו כל אפשרות של שיתוף פעולה. אירוע "טרה מדרה" הוא אירוע בתוך הפסטיבל הדו שנתי של תנועת "סלואו פוד" והוא מחבר איכרים, שפים ואנשי אוכל מכל העולם כדי לדון בבעיות בוערות. בוערות יותר מהבעיות של הקונוסרים של תנועת האם "סלואו פוד".

אני יודע שזהו בסך הכל עוד שם, אחד מתוך מאות רבים בלתי מעורבים. לא החלפתי איתו מילים מעולם, רק עם אנשים שכן. אבל הוא היה נוכח בארועים הקודמים, כשבישראל ארגנו את יום "טרה מדרה" בדצמבר 2010, הוא ארגן את יום 'טרה מדרה' בעזה, כמה קילומטרים משם.

שאלתי חברים כאן על עימאד. הוא היה ידוע כאדם עם דעות שמאליות, קרוב לחזית העממית ותמך בפתרון של מדינה אחת לכולם.

מלחמה מביאה רק הרס ומוות.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אברהים ראיסי בעצרת בחירות ב-2017 (צילום: סוכנות הידיעות טסנים)

אברהים ראיסי בעצרת בחירות ב-2017 (צילום: סוכנות הידיעות טסנים)

מותו של ראיסי עשוי לקרב את קיצה של הרפובליקה האסלאמית

נשיא איראן היה מועמד מוביל לרשת את המנהיג העליון, ולאפשר לגוף החזק במדינה לקבור את המהפכה האסלאמית כפי שנבנתה, ולפתוח פרק חדש של דיקטטורה צבאית – ללא סנקציות. למרות מותו, לא נראה שמשמרות המהפכה יוותרו על הניסיון להשתלט על התפקיד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf