newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

גדעון סער צודק: אין סיבה לפתיחה גורפת של עסקים בשבת

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הטענות על כפייה דתית בשבת הן על סף התמהונות, וזילות פראי של המושג האמיתי.

כפייה דתית זה חתונות כפויות, מילת נשים, בורקה וכו'. אם כבר, יש בקמפיין נגד ההחלטה שלו כפייה צרכנית. האופציה לקנות קרטון חלב בארבע בבוקר בדרך מהפאב היא דבר נחמד, אבל בינה לבין "אורח חיים חילוני" ו"דו קיום עירוני" וכל אותן ססמאות שהופרחו ביום האחרון יש מרחק גדול. כמו שלואי סי.קי אמר, אנשים הופכים עניינים שוליים לזכות יסוד חוקתית בחיים שלהם. כנראה שהתפנקות היא הפוליטיקה החדשה.

ההיסטוריה מוכיחה שיהיו אנשים שיקבלו על עצמם כל סוג של ניצול, ולכן יש לחייב את המעסיקים בימי חופשה ומנוחה, וכך לא לכפות תחרות לא הוגנת בין מי ש"חייבים משמרות שבת" (כי באמצע שבוע השכר שלהם אפסי) לבין מי שרוצים לנוח – כמו התחרות בתל אביב בין עובדי ה-AM:PM למכולות השכונתיות.

מעבר לכך, יום מנוחה זה פשוט אחלה, ואין רגע נעים בתל אביב כמו 24 השעות שבין שישי אחרי הצהריים למוצאי שבת. שר הפנים סער צודק – מי שרוצה לעשות קניות, שייסע למתחמים החדשים (והדי דוחים בעיני, אבל זה כבר עניין של טעם). לטובת מי שלא מספיקים לקנות באמצע השבוע, אפשר לאמץ על ההצעה של דב חנין על סבב "מכולת תורנית" כמו בית מרקחת תורן בשכונות השונות, ואפשר לאפשר פתיחה עד מאוחר בשישי.

פרט לכך, היה גם נחמד אם היו יותר מוניות שירות בעיר לטובת מי שאין להם רכב, אבל שבת בלי קניות זה אחלה, ולעזור למכולות קטנות זה עוד יותר טוב.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
שטורים עוצרים מפגין במהלך מחאה נגד ״חוק הקורונה״ בתל אביב (צילום אורן זיו)

שטורים עוצרים מפגין במהלך מחאה נגד ״חוק הקורונה״ בתל אביב (צילום אורן זיו)

בתמונות: חסימות כבישים ומעצרים בהפגנה נגד "חוק הקורונה"

מרגע שהמפגינים החלו לצעוד על הכביש, המשטרה פתחה במעצרים תוך הפעלת כוח רב. מפגינה אחת הובלה לאמבולנס מדממת. המשטרה: המפגינים תקפו שוטרים. מפגינים: לא תגררו אותנו לאלימות. אנחנו נגרור את המדינה לדמוקרטיה ומשפט צדק

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf