newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

משפטנים לפרקליט הצבאי הראשי: מאסרה הארוך של תאיר קמינר "בלתי מידתי"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עשרות משפטנים פנו ביום שישי האחרון במכתב לפרקליט הצבאי הראשי וקראו לו לשחרר את סרבנית המצפון, תאיר קמינר, שצפויה בקרוב לסיים 170 ימי כליאה בשל סירובה להתגייס – יותר מכל סרבנית מצפון אי פעם בעבר. המשפטנים טוענים שמדובר בעונש לא מידתי, ושיש לאפשר לקמינר להשתחרר מהצבא ולבצע שירות אזרחי חלופי.

קמינר התייצבה ביום חמישי האחרון בפני ועדת המצפון הצבאית, וטרם קיבלה תשובה לבקשת הפטור. בעבר בחרה הוועדה שלא לפטור משירות סרבניות כמו קמינר, שמצהירות שסירובן נובע מהתנגדות לכיבוש בשטחים, ולא מפציפיזם ומהתנגדות גורפת לאלימות באשר היא.

במכתבם מציינים המשפטנים שיש בקרבם מגוון דעות ביחס לעצם הסירוב של תאיר קמינר, אבל שכולם מסכימים שאין לכלוא אדם "בשל כך שהשירות מחייבו לפעול באופן שלפי תפיסתו פוגע עמוקות בתפיסות יסוד מוסריות", שכן מדובר ב"מימוש של זכותו לחופש מצפון".

"בנסיבות שבהן אין חשש ממשי כי תגובה מתונה יחסית כלפי אדם המסרב לשרת תוביל רבים לסרב ותפגע בביטחון המדינה", הם ממשיכים, "המדינה אינה רשאית להטיל עונש מאסר ממושך על אדם המסרב לשרת מטעמי מצפון. מאסר שכזה הוא בלתי מידתי".

בין 39 החתומים על המכתב נמצאים פרופ' יובל אלבשן, פרופ' דוד אנוך, פרופ' ארנה בן-נפתלי, פרופ' חיים גנז, פרופ' אייל גרוס, פרופ' יוסי דהאן, פרופ' גיא הרפז, פרופ' בועז סנג'רו, פרופ' אוריאל פרוקצ'יה, עו"ד תמי קצביאן, פרופ' מוטה קרמניצר ועוד.

בכלא הצבאי יושבת כיום גם סרבנית המצפון עמרי ברנס.

> הפיגועים האחרונים מזכירים שכולנו מתנחלים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
ההיסטוריה היהודית תהיה מוכתמת במה שישראל עשתה בעזה. פלסטינים אחרי הפצצה ברפיח, אפריל 2024 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש 90)

ההיסטוריה היהודית תהיה מוכתמת במה שישראל עשתה בעזה. פלסטינים אחרי הפצצה ברפיח, אפריל 2024 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש 90)

כן, זה רצח עם

ברוב המקרים של רצח עם, מבוסניה עד נמיביה, מרוואנדה עד ארמניה, מחוללי הרצח אמרו שהם פועלים מהגנה עצמית. העובדה שמה שקורה בעזה לא דומה לשואה, כותב חוקר השואה עמוס גולדברג, לא אומרת שזה לא ג'נוסייד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf