נצחון לפלסטינים: ישראל אפשרה לשחקני ח'אן יונס להיכנס וגביע הזהב יתקיים מחר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

72 שעות לאחר שישראל מנעה את כניסתם של 11 שחקנים ואנשי סגל מקצועי מקבוצת הכדורגל שבאב ח'אן יונס שברצועת עזה, אשר היו בדרכם לחברון למשחק ה"סופר-קאפ" הפלסטיני נגד אהלי אל-ח'ליל, ניתנו היום (שני) היתרי כניסה לשמונה מהם (שישה שחקנים ושני אנשי סגל). הדבר יאפשר לקבוצה מח'אן יונס להרכיב סגל מספק של שחקנים.

לפיכך הודיעה התאחדות הכדורגל הפלסטינית כי המשחק יתקיים מחר, בשעה 16:00, וזאת במקום המשחק שהיה אמור להתקיים בשבת, נדחה להיום ועכשיו נדחה שוב. המשחק ישודר בשידור חי בטלוויזיית סוכנות הידיעות הפלסטינית מען.

> המסתערבים שהמדינה שלחה כדי לרגל אחרי כפרי אזרחים ערבים

כזכור, גם בשנה שעברה לא נתנה ישראל לשחקני הכדורגל מעזה (אז היו אלה שחקני איתיחאד שוג'אעיה) להיכנס לחברון. גם בשנה שעברה, לאחר שנמנעה כניסתם במחסום ארז, פנו הפלסטינים לפיפ"א, ורק אז התאפשרה כניסת השחקנים וקיומו של המשחק.‏ השנה, כמו בשנה שעברה, פנו הפלסטינים לפיפ"א אתמול והודיעו כי יחמירו את תלונתם נגד ישראל ונגד פגיעתה בקידום הספורט הפלסטיני. רק אז, ורק לאחר שהפלסטינים הודיעו כי הם דוחים את ההחלטה לגבי המשחק ב-48 שעות כדי לאפשר ללחץ של פיפ"א על ישראל לעשות את שלו, רק אז אפשרה ישראל את כניסת השחקנים.

רדיו אל-ראיה הפלסטיני דיווח כי ששת השחקנים — עומר אבו עוביידה, אבראהים אבו עוביידה, חסן חנידק, באסל אבו בטנין, רפיק עאשור ועבד אל-רחמן עראם — קיבלו א היתר הכניסה היום, ביחד עם מאמן השוערים של הקבוצה וקצין התקשורת שלה. ברדיו הפלסטיני צוין כי כניסתם התאפשרה בעקבות הלחץ שהפעילו הפלסטינים.

אין ספק כי הפלסטינים יעלו את הפרשה של הימים האחרונים – ובעיקר את העיכוב בכניסת השחקנים, את המניעה הכוללנית שהפכה לחלקית בעקבות התערבות פיפ"א, ואת מניעת כניסתם של חלק מהשחקנים למשחק, ביחד עם נושאים אחרים – לפתחה של פיפ"א. לא ברור כיצד ישפיע המשבר הנוכחי על ההצעה שהפלסטינים התכוונו להעלות להצבעה, ובסופו של דבר הסכימו לוותר על קיומה, בנוגע להחרמת ישראל מתחרויות כדורגל בינלאומיות בשל פגיעתה בקידום הכדורגל ‏של מדינה חברה בפיפ"א – פלסטין.

> לשיר ביונסה עם האסירים במעשיהו

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
לעקר את השלטונות מהפוטנציאל האלים שלהם. ג'ודית באטלר (פליקר Andrew RuskCC BY 2.0)

לעקר את השלטונות מהפוטנציאל האלים שלהם. ג'ודית באטלר (פליקר Andrew Rusk CC BY 2.0)

מי מפחד מאנרכיה: קריאה ישראלית בספרה החדש של ג'ודית באטלר

מול השימוש המניפולטיבי שעושים מנהיגי ימין במושג האלימות במטרה להעמיק את ההיררכיה בין חיי בני אדם, באטלר מנסחת אתיקה של אי-אלימות המבוססת על עיקרון בלתי מתפשר של שוויון רדיקלי, בדרך לערעור הסדר הפוליטי הקיים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf