newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

חיילים ושוטרים עצרו ארבע ילדות בחשד שאכלו דובדבנים של התנחלות. אחת מתחת לגיל האחריות הפלילית

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הפרי האסור: חיילים ושוטרים עצרו בצהריים (שלישי) ארבע קטינות פלסטיניות בגילאי 11-15 בחשד שאכלו דובדבנים מעצי ההתנחלות מעון. הארבע מוחזקות כעת בתחנת המשטרה בקרית ארבע.

הילדות, שגרות בח'רבת טובא שבדרום הר חברון, לומדות בבית ספר בכפר א-טוואנה, ומלוות יום-יום על ידי חיילים בדרך אל וחזרה מבית הספר, וזאת בעקבות שנים של התנכלויות מצד מתנחלים, שהיו תוקפים ילדים באותה הדרך. לפי דיווח "בצלם" היום בדרך חזרה מבית הספר פנה מתנחל ממעון לחיילים המלווים ואמר להם שהילדות אכלו כמה דובדבנים מהעצים שלו. החיילים, לפי הדיווח, מיד הזעיקו משטרה, והילדות נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה בקרית ארבע, ככל הנראה בחשד לגניבה.

עורכת הדין גבי לסקי, המייצגת את הקטינות, שוחחה עם המשטרה ונאמר לה שבת ה-11 ומעוכבת נוספת, שככל הנראה סובלת מקשיי למידה ודיבור, ישוחררו לאחר שיימצאו הוריהן. התיים האחרות נדרשות לחקירה. "יש לי תיקי רצח והרג שגם אחרי שנה לא חקרו בהן את החשודים, אבל אותן צריך לחקור מיד ובלי נוכחות הורים", אומרת עו"ד לסקי.

יש להזכיר שלו היו הילדות יהודיות, אסור היה לחקור אותן ללא נוכחות הורים לפי חוק הנוער.

בקשות לתגובות נשלחו למשטרת ש"י ודובר צה"ל ויפורסמו כאן לכשיגיעו.

> נחשו מי לא נעצר באותו מקום בדיוק?

> המשטרה עיכבה מארגן קרנבל בובות נגד הכיבוש בבית ג'אלה

[עדכון, אחר הצהריים:] שתיים מהקטינות נחקרו, שלא בנוכחות הוריהם, לא בחשד לגניבת הדובדבנים אלא בחשד להסגת גבול המטע. כל הארבע מועברות למת"ק הפלסטיני לקראת שחרורן.

[עדכון, ערב:] מ"בצלם נמסר" שכל הילדות הוחזרו למשפחותיהן באמצעות המת"ק. סך הכל שהו הילדות במעצר במשך כשש שעות.

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
כמעט חודש של עבודה נוספת למורה בישראל בכל שנה בהשוואה לממוצע באירופה. מורה בכיתה א' בבית ספר פולה בן גוריון בירושלים (צילום אילוסטרציה: יוסי זמיר / פלאש 90)

כמעט חודש של עבודה נוספת למורה בישראל בכל שנה בהשוואה לממוצע באירופה. מורה בכיתה א' בבית ספר פולה בן גוריון בירושלים (צילום אילוסטרציה: יוסי זמיר / פלאש 90)

המורות משלמות את מחיר הניהול הכושל של משרד החינוך

תקציב משרד החינוך לתלמיד ביסודי זהה לממוצע באירופה, ואף על פי כן המורות והמורים נדרשים לעבוד יותר שעות, מול יותר תלמידים ועבור פחות כסף. ההמלצות לשיפור מעמד המורה וההוראה מונחות על השולחן כבר 43 שנים וזוכות להתעלמות, בעוד המערכת ממשיכה לקרוס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf