חיילים הרגו שני צעירים פלסטינים בהפגנת יום הנכבה מחוץ לכלא עופר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מותם של שני מפגינים פלסטינים צעירים נקבע היום (חמישי) בבית חולים ברמאללה, לאחר שנורו על ידי חיילים בהפגנת יום הנכבה מחוץ לכלא עופר. ב"בצלם" אומרים שאחד מהשניים הגיע לבית החולים ללא רוח חיים והשני מת על שולחן הניתוחים. על פי דיווחים שונים מדובר בשני קטינים בני 15 ו-17.

השניים נורו למוות בזמן הפגנה בת כמאה איש לציון יום הנכבה החל היום. צלם עיתונות שהיה במקום סיפר שהצבא השתמש בגז מדמיע וכן בירי חי אינטנסיבי, וכן שאחד מההרוגים נורה בעורפו.

הפגנות נוספות התקיימו ברחבי הגדה המערבית ובמזרח ירושלים. בתמונה למעלה: מפגין מבעיר צמיג בהפגנה ליד מחסום קלנדיה.

 

מפגין מעוכב בהפגנת יום הנכבה במזרח ירושלים (אורן זיו / אקטיבסטילס)

מפגין מעוכב בהפגנת יום הנכבה במזרח ירושלים (אורן זיו / אקטיבסטילס)

 

כתב: חגי מטר

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

אישה בזנות בדרום תל אביב (צילום: פלאש90)

"מי שחושבת שזנות מעצימה לעולם לא תעצים את עצמה דרכה"

ברקע המחלוקת סביב החוק לאיסור צריכת שירותי זנות, מצביעות שורדות זנות על הבעייתיות המוסרית בנורמליזציה של התופעה ובהצגתה כפרקטיקה מעצימה של התנגדות. "שיקומו נא אשכנזיות עשירות וימכרו את גופן לסוטים מטורללים כמחאה"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf