newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

נחש נושך את הזנב של עצמו: השמאל הישראלי, האליטות והמדוכאים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

יכול להיות שתחרות הריאליטי הכי עדכנית בישראל שמה לנס את הגזען הגדול ביותר, גזען במודע או שלא במודע. קפטן הנוער של הפועל ב"ש התבטא נגד השמאלנים ושלח אותם למחנות ריכוז ובין הטוקבקים, אנשים שמגדירים את עצמם כאנשי שמאל, מתייחסים למוצא שלו כסיבה להתבטאויות. אחד מהם אף אומר: ראו מי הלוחמים בחזית, אנשי השמאל. רומז לקבוצה מאד ספציפית באוכלוסייה.

רובו של השמאל הישראלי עוד לא מבין את מה שהבינו ברחבי העולם. הסיבה שרוב הפשיסטים באיטליה של אמצע המאה הקודמת היו אנשים עניים מהדרום הייתה כי הם היו מוחלשים. השמאל הישראלי מבין היטב את הסיפור העזתי והפלסטיני. סיבה ותוצאה. אנשים שעוברים דיכוי ואפליה סופם להתמרד כשיש משעבד ברור. קבוצה של אנשים מוחלשים בתוך חברה משעבדת תזדהה עם האגף הניצי של החברה כדי להוכיח נאמנות, כדי לעלות מדרגה למרכז של החברה המשעבדת.

הערב (שלישי) בתל אביב הולכת להיות עצרת אמנים על טהרת קבוצה מסויימת מהאוכלוסייה. המפגינים נגד הארוע הערב יהיו מהקבוצה האחרת באוכלוסייה, רובם מאותו מעמד סוציו-אקונומי. מנהיגי הקבוצה הימנית תמיד יהיו האליטות הלבנות. אותן אליטות הן גם אלו שזורקות טילים על בניינים שלמים בעזה. התקווה העמומה של רבים בישראל היא מקסימום סבב נוסף של ביילין אבו מאזן. פאתטי ככל שזה נשמע, עצוב ככל שזה נשמע.

העובדה היחידה שמונעת בריתות מהותיות ומקדמת סוג של הסכמה לחיים משותפים באיזור הזה, היא הגזענות שנמצאת אצל כל קבוצה כמעט. נחש נושך את הזנב של עצמו והוא אפילו לא שם לב לכך.

זה לא הזמן לדבר על זה? אולי. השמאל מוכה ומאויים יותר מתמיד ואתרי החדשות הישראלים מלבים כמה שאפשר כדי לקבל טראפיק של ילדים טוקבקיסטים חמומי מוח. אבל בינתיים אנחנו תקועים בלופ הזה, במין מעגל שנמצא עכשיו במחוזות הכי ימניים והכי סהרוריים שלו.

> בחיפה ובתל אביב: התקפות על הפגנות נגד המתקפה על עזה

> על איזה שלום דיברו בוועידת "הארץ" לשלום בזמן המלחמה?

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אברהים ראיסי בעצרת בחירות ב-2017 (צילום: סוכנות הידיעות טסנים)

אברהים ראיסי בעצרת בחירות ב-2017 (צילום: סוכנות הידיעות טסנים)

מותו של ראיסי עשוי לקרב את קיצה של הרפובליקה האסלאמית

נשיא איראן היה מועמד מוביל לרשת את המנהיג העליון, ולאפשר לגוף החזק במדינה לקבור את המהפכה האסלאמית כפי שנבנתה, ולפתוח פרק חדש של דיקטטורה צבאית – ללא סנקציות. למרות מותו, לא נראה שמשמרות המהפכה יוותרו על הניסיון להשתלט על התפקיד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf