עוד שנה של נתניהו מאוחדת

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הארכת הקדנציה של הרצוג במפלגת העבודה אתמול היא כנראה החדשות הכי טובות שביבי קיבל השבוע. הרצוג מת להיכנס לממשלה – זה לא סוד. תפקיד שר החוץ – ואיזה משא ומתן פיקטיבי לצידו – הוא הדרך היחידה שלו לשדרג את המעמד הציבורי שלו ולהתמודד שוב כמנהיג מפלגה בבחירות לכנסת. כל עוד הרצוג ממתין ליד הדלת, לביבי אין מה לדאוג מכחלון ומבנט. כחלון מחזיק בתיאוריה בזכות וטו על הממשלה – בלעדיו אין קואליציה – אבל עכשיו הוא יודע שיש לו תחליף זול וזמין. כך גם בנט. לכן נתניהו הזכיר לכתבים המדיניים אתמול שהוא עדיין בעניין של אחדות.

נתניהו עובר בימים האחרונים התקף קל של ארדואניות ביחסו לתקשורת. אין מה להתרשם מההצהרות המסויגות שלו לגבי ההתבטאויות של מירי רגב. ברור שביבי מתואם עמה לחלוטין. העברת תקציב הפרסום הממשלתי לסמכותה של מירי רגב היא למעשה הענקת המכשיר החזק ביותר של המדינה מול העיתונות הפרטית לשרת התרבות, שבמקרה גם הבהירה אתמול בדיוק איך צריך להתשמש בתקציבים מהסוג הזה – לכפיית תכני שידור ופרסום על אמצעי התקשורת.

מה שמאפשר את המהלכים האלו הוא החלטתה של מפלגת האופוזיציה הראשית לפרוש מהמשחק. העבודה היא למעשה חלק מהקואליציה כרגע, מכיוון שהיא מספקת לנתניהו רשת ביטחון כנגד כל מי שיעז להרים את הראש. מי שמתלוננים על כחלון צריכים להפנות את האצבע ליו"ר העבודה, שמאפשר בהתנהלותו, מתוך תאווה אישית בלבד, את התהליכים ההרסניים שעוברים על החברה הישראלית. אתמול הבהיר הרצוג שהסידור הזה יימשך עוד שנה לפחות. בהבטחת בחירות אחת בוז'י כן עמד: הוא ממשיך לשמור את נתניהו מאוחדת.

> בחזרה למצפן של המזרח התיכון

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

נלחם כל חייו נגד גזענות על כל סוגיה, ועכשיו מדביקים לו תווית של אנטישמי. ג'רמי קורבין, מנהיג הלייבור (צילום: Party of European Socialists)

קורבין לא אנטישמי. הוא על הכוונת כי הוא רוצה להציל את העולם

פריבילגים, איסלמופובים ואפילו אנטישימים מקדמים במרץ את הטענה שקורבין אנטישמי. אך מה שמפחיד אותם באמת זה שלראשונה זה שנים, מוצגת אלטרנטיבה למשטר ההרס הניאו-ליברלי. לכן צריך לקוות שקורבין ינצח ביום חמישי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf