הכירו את ממשלת הימין הבאה, והיכונו למאבק

מאת:
השאירו תגובה
א א א

לפי סקר ערוץ 10 שמתפרסם הערב (שלישי), זה הבסיס לממשלה הבאה נכון לעכשיו: המפלגה של ביבי (22), המפלגה של ראש הלשכה של ביבי לשעבר (בנט, 17), המפלגה של מנכ"ל משרדו של ביבי לשעבר (ליברמן, 12), והמפלגה של יוצא הליכוד ידידו של ביבי (כחלון, 12). 63 מנדטים בכיף, לפני שמדברים על החרדים. סקר ערוץ 2 נותן לקואליציה הזאת קצת פחות, רק 59 מנדטים. לא על זה ייפול ראש המפלגה הגדולה ביותר בכנסת הבאה. מי אמר שאף אחד לא רוצה בחירות?

צריך כמובן לזכור שעברה רק יממה מאז שהתברר סופית שפנינו אל בחירות. שיש עוד ארבעה חודשים לפנינו. שלא ברור איזה רשימות ירוצו ובאיזה הרכב (הבית היהודי, יש עתיד, התנועה, חד"ש, בל"ד ורע"מ-תע"ל לפחות, ואולי גם אחרות, עשויות לעשות שינויים משמעותיים, ועוד לא דיברנו על שחקנים חדשים). שהמציאות החיצונית עשויה להשפיע דרמטית על התוצאות. ברור.

ועדיין, צריך לזכור שזה הבסיס. זה לא אומר שצריך לוותר על הבחירות. צריך להיאבק וצריך לשאוף לנצחון. השמאל צריך למצב את עצמו כאלטרנטיבה לשלטון הימין, בפירוש.

אבל צריך לזכור גם שהבחירות הן לא הכל. זו זירה נוספת, חשובה אך לא בלעדית, לעשייה פוליטית ולמאבק, לצד מאבקי דיור, הפגנות נגד הפרטות, דיאלוג ומחשבה משותפת, מאבק פמיניסטי, התאגדות עובדים, חיזוק השותפות היהודית-ערבית בשטחים ובתוך הארץ, שביתות למען העלאת שכר המינימום, העצמת תרבות אנטי-הגמונית, אי-ציות אזרחי מול חוקים פושעים, התנגדות לכלא חולות והתעקשות על פתרונות למבקשי המקלט שלא על חשבון דרום תל אביב, אתגור המערכת דרך המשפט, דרך הדת, דרך הרחוב ועוד ועוד.

בבחירות צריך לשאוף לנצח, אבל – בעיקר בגלל הסיכויים שלרעתנו כרגע – צריך גם להיערך להפסיד, ולזכור שהפרויקט של השמאל בישראל-פלסטין לא מתחיל ולא נגמר במרץ 2015. איך אומרים יריבינו מהצד השני של המתרס? לא נפחד מדרך ארוכה.

> בחירות 2015: ניהול הסכסוך מכתיב את החיים הפוליטיים בישראל

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

ילדים יוצקים דבש על תפוחים (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

חלוצי ההומניזם: הלמידה כדבש שהוא יצירתו הבלעדית של התלמיד

ארסמוס ומישל דה מונטן, בני המאה ה-16, הניחו את היסוד לחינוך ההומניסטי כאשר שללו את הלמידה על ידי שינון והטיפו ללמידה באמצעות קשרים חברתיים, שיחה וקריאה. בהתאם לזה, אומר מונטן, גם ההוראה צריכה להיעשות באמצעות דיאלוג

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf