newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

ארגון העיתונאים יוצא נגד אלימות כוחות הביטחון כלפי עיתונאים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ארגון העיתונאים פנה היום (ראשון) לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, במחאה על שורת מקרים של פגיעה בעיתונאים ובחופש ההעיתונות על ידי שוטרים בשנה האחרונה.

שני המקרים האחרונים שהובילו לפנייה קרו ביום שישי האחרון, כששוטרים היכו וקרעו את בגדיו של כתב "בחדרי חרדים", אלי שלזינגר, ומנעו מצלם "כיכר השבת" לתעד אירוע – שניהם במהלך הפגנות בירושלים, ובשני המקרים על אף שהעיתונאים הזדהו בפני השוטרים באמצעות תעודה של לשכת העיתונות הממשלתית.

במכתב לארדן נמנתה שורה ארוכה של מקרים אחרים של תקיפות על עיתונאים, וביניהם כמה שדווחו לראשונה בשיחה מקומית, כמו הירי בפניה של צלמת אקטיבסטילס, טלי מאייר, וריסוס גז מדמיע לפניה של כתבת הטלוויזיה הירדנית, ניבאל פארסח. עוד הוזכרו מעצר השווא של יאיר אטינגר בקבר דוד, מעצרם של גדעון לוי ואלכס ליבק במחסום באזור טול כרם, אלימות כלפי רועי שרון בזמן פינוי הבתים בבית אל ועוד.

"אנו לא תופסים זאת רק כפגיעה אישית בעיתונאים אלו, בגופם ובחופש העיסוק שלהם, אלא רואים בכך גם אלימות שפוגעת במישרין בציבור הישראלי ובזכותו לקבל מידע אמין בנוגע לאירועים שעל סדר היום – מידע שיכול להגיע רק באמצעות העיתונאים שנמצאים בשטח בזמן אמת", כתב במכתב יאיר טרצ'יצקי, יו"ר הארגון.

כחבר במזכירות ארגון העיתונאים, שמעורב גם במהלך ההגנה על עיתונאים מפני אלימות כוחות הביטחון, אני רוצה לציין גם שבכוונת הארגון להמשיך בטיפול בכל המקרים האלה, ולפעול באופן דומה גם מול הצבא, שפעם אחר פעם פוגע בעיתונאים פלסטינים, זרים וישראלים בשטחים.

עיתונאים/ות שנפגעו מאלימות כוחות הביטחון מוזמנים/ות לפנות לארגון בכתובת הזאת: help@itonaim.org.il

> צפו: שוטרי מג"ב תקפו עיתונאים בגז פלפל במהלך הפגנה לא אלימה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
גם מנהיגים ניאו-ליברלים מובהקים אינם יכולים להתנגד לדרישה להציל את הקורבנות עכשיו. צוות רפואי בהדסה מתכונן לטיפול בחולה קורונה (צילום: יוסי זמיר / פלאש 90)

גם מנהיגים ניאו-ליברלים מובהקים אינם יכולים להתנגד לדרישה להציל את הקורבנות עכשיו. צוות רפואי בהדסה מתכונן לטיפול בחולה קורונה (צילום: יוסי זמיר / פלאש 90)

לעזאזל התועלתנות: להציל חיים בכל מחיר, עכשיו

לצעדי הבידוד החברתי ולסגרים שהוטלו על מיליארדי אנשים ברחבי בעולם יש מחירים כבדים, אך רוב הציבור מעדיף לתמוך בהם ולציית להם. הדבר מלמד על קדימותו המובנית של העיקרון המוסרי להתגייס כמעט אינסטנקטיבית להצלת חיים מיידית. יש שיאמרו כי זו תמצית האנושיות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf