newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

מה חושב הצנזור החדש של האקדמיה על התקשורת, שוברים שתיקה וחיי אזרחים פלסטינים?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

פרופסור אסא כשר מונה על ידי השר נפתלי בנט לקבוע כללים חדשים וגבולות לשיח הפוליטי באקדמיה – כך פורסם היום (חמישי) באתר "הארץ". לכבוד מינויו של כשר, שצפוי להשפיע בעיקר על מרצים חדשים ומרצים ללא קביעות, הנה תזכורת קטנה על דעותיו בעניין חופש עיתונאי, הביקורת של "שוברים שתיקה" וכמובן – מוסר הלחימה של צה"ל.

"כל כוח אמור להיות מרוסן. הממשלה מרוסנת, הכנסת מרוסנת, בית המשפט העליון מרוסן, הצבא מרוסן, המשטרה מרוסנת. יש רק כוח אחד שרסניו הם סיביים – זו התקשורת. זו סכנה רצינית לחברה ולתרבות. חייבים לרסן את הכוח הזה, כדי שהתקשורת תהיה מרכיב בונה של החברה ולא מרכיב הרסני שלה". (אסא כשר, NRG)

"אל־ג'זירה הוא ענף של הטרור… אני לא חושב שישראל צריכה לתת במה למי שמשרת את מטרות ההפחדה של חמאס". (אסא כשר, ישראל היום)

"באמצע המלחמה הביקורת לא משפרת דבר, היא ירייה בגב". (אסא כשר, ישראל היום)

"צוק איתן הוא אב־טיפוס של מלחמה צודקת. מלחמת אין ברירה. וישראל המתינה עד שנקטה פעולה צבאית. הממשלה נהגה לאור העיקרון המוסרי, שהמלחמה היא האפשרות האחרונה". (אסא כשר, ישראל היום. שווה להזכיר שרוב ההרוגים הפלסטינים בצוק איתן היו אזרחים ולא לוחמים, ושבין היתר בהפצצות הצבא חוסלו לפחות 142 משפחות)

"מבחינת מדינת ישראל, השכן חשוב פחות. לחייל אני חייב יותר. אם זה השכן או חייל צה"ל, העדיפות היא לחייל". (אסא כשר, הארץ)

"חובת המפקדים היא לא להניח ללוחמים לשגות ולחשוב בטעות, כי במעשיהם הם פגעו שלא כראוי בנורמה כלשהי, באתיקה הצבאית, במוסר, בחוק המדינה או במשפט הבינלאומי". (אסא כשר, "ביטחון לאומי", גיליון 2, 2003)

"ארגון 'שוברים שתיקה' הוא ארגון לדמוניזציה של צה"ל… ארגון לדמוניזציה של צה"ל לא רשאי להופיע בצה"ל וגם לא בבתי הספר". (אסא כשר, NRG)

אבל גם, כמובן:

"במדינה דמוקרטית, השלטון הוא בראש ובראשונה שלטון ההגינות". (אסא כשר)

> תכירו: תומך החרם שמתמודד על הנהגת הסטודנטים היהודים בבריטניה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"המקצועות ההומניים מפגישים את התלמידים עם עולם הרוח האנושית". ספריית האוניברסיטה העברית (צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש90)

מי חוסם את לימודי ההומניסטיקה במערכת החינוך בישראל?

רמת העניין של התלמידים הישראליים במדעי הרוח עומד ביחס הפוך למספר שעות הלימוד המוקדשות להם בבתי הספר, ולחשיבותם. המכשול המרכזי הוא התמקדות מוגזמת בידע הדיסציפלינרי, במקום בחוויית הלימודים עצמה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf