newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

פעילים תלו תמונות של הרוגי צעדות השיבה על גדר הגבול עם עזה

הפעילים נענו לקריאה של ארגונים מעזה לסולידריות, ותלו על גדר הגבול את תמונותיהם של 119 מהרוגי צעדות השיבה: "להעביר לאנשים בעזה מסר שהמאבק שלהם לא שקוף"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

פעילי שמאל תלו הבוקר (שלישי) צילומים של הרוגי הירי הישראלי על המפגינים בעזה על גדר התלתלית מטרים ספורים מגדר המערכת המפרידה בין ישראל לעזה. פעולת המחאה והזיכרון הסמלית הזו הגיעה כמענה לקריאה של הוועדה המארגנת של צעדת השיבה בעזה שפנתה לפעילי ברחבי העולם וביקשה מהם להדפיס את הפוסטרים ולתלות אותם כאקט של סולידריות.

הפעילים שהגיעו לאזור חקלאי שבין קיבוץ ניר עוז ונירים – מול העיר הפלסטינית חאן יונס והכפר חוזעאה, תלו צילומים של 119 ההרוגים בעזה מאז תחילת ההפגנות ליד הגדר ב-30 במרץ. אחד הפעילים הסביר ל"שיחה מקומית": "באנו לצד הישראלי של הגבול, כדי להעביר מסר לאנשים בעזה, שנאבקים זמן ארוך נגד הכיבוש והמצור, שהמאבק שלהם אינו שקוף, ושההקרבה שלהם אינה לשווא". בעודו תולה צילום אחר צילום של הרוגי ההפגנות על הגדר הוא הוסיף: "אני מחכה ליום שנוכל לחיות ביחד על האדמה הזאת חופשיים מכיבוש".

פעילים תולים תמונות של 119 מהרוגי הירי הישראלי על צעדות השיבה בגבול עזה. 26 ביוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

פעילים תולים תמונות של 119 מהרוגי הירי הישראלי על צעדות השיבה בגבול עזה. 26 ביוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

כמה עשרות מטרים משם, בצידו השני של הגבול, עדיין עומד על תילו אחד ממאהלי המחאה שהוקמו במהלך המחאה, אולם בשבועות האחרונים נראה כי ההפגנות נמצאות במגמת דעיכה כאשר ביום שישי האחרון רק כאלף מפגינים לקחו חלק במחאות בכל רחבי הרצועה.

לאחר מספר דקות, הגיע למקום ג'יפ צבאי ועליו חיילים, שביקשו מהפעילים להוריד את השלטים מהגדר. החיילים לא ממש הבינו על מה המחאה, וכשאחד הפעילים שאל אותם האם הם יודעים של מי התמונות הם הנידו בשלילה. "אלו האנשים שאתם רצחתם כאן בחודשים האחרונים", אמר הפעיל בעודו עוזב את המקום יחד עם הפעילים האחרים. על הגדר נותרו הדיוקנאות של ההרוגים מתנופפים ברוח.

בשבוע שעבר, שורה של ארגונים בעזה, בהם ועדת הארגון של צעדת השיבה, הארגון הכללי של האיגודים המקצועיים, התאחדות המורים באוניברסיטאות, קבוצת מדינה דמוקרטית אחת ועוד פרסמו קריאה לפעילים ברחבי העולם, למלא ערים על פני הגלובוס בתמונות ההרוגים מעזה, במיוחד מול שגרירויות ישראל וארה"ב. "מאז הסיקור התקשורתי של הטבח שישראל ביצעה נגדנו ביום הראשון של הפגנות אנחנו מקבלים פחות ופחות כיסוי תקשורתי", הסבירו הפעילים שמקווים למשוך תשומת לב למצב הקשה ברצועה. "אנא עזרו לשמור על החופש של פלסטינים וזכות השיבה באור הזרקורים", נכתב בהודעה שאליה צורף לינק להורדת הצילומים.

תמונות 119 ההרוגים תלויים על הגדר כשברקע הכפר חוזעאה שבפאתי חאן יונס. 26 ביוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

תמונות 119 ההרוגים תלויים על הגדר כשברקע הכפר חוזעאה שבפאתי חאן יונס. 26 ביוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מעצר בהפגנה נגד שוד הגז, בתל אביב ב-2015 (צילום: אורן זיו)

מעצר בהפגנה נגד שוד הגז, בתל אביב ב-2015 (צילום: אורן זיו)

אל תפסיקו לצלם: מדריך לתיעוד אלימות משטרתית

מקרים של אלימות ממסדית יש בשפע, אך מה שמייחד את אלה שהובילו להתפרצות של גלי מחאה הוא חשיפתם באמצעות תיעוד בזמן אמת. לא צריך להיות צלמים מקצועיים או להחזיק בציוד מקצועי לשם כך, אך חשוב לשים לב לכמה כללים והמלצות בסיסיות כדי שהתיעוד יהיה אפקטיבי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf