newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

פעילים תלו תמונות של הרוגי צעדות השיבה על גדר הגבול עם עזה

הפעילים נענו לקריאה של ארגונים מעזה לסולידריות, ותלו על גדר הגבול את תמונותיהם של 119 מהרוגי צעדות השיבה: "להעביר לאנשים בעזה מסר שהמאבק שלהם לא שקוף"

מאת:

פעילי שמאל תלו הבוקר (שלישי) צילומים של הרוגי הירי הישראלי על המפגינים בעזה על גדר התלתלית מטרים ספורים מגדר המערכת המפרידה בין ישראל לעזה. פעולת המחאה והזיכרון הסמלית הזו הגיעה כמענה לקריאה של הוועדה המארגנת של צעדת השיבה בעזה שפנתה לפעילי ברחבי העולם וביקשה מהם להדפיס את הפוסטרים ולתלות אותם כאקט של סולידריות.

הפעילים שהגיעו לאזור חקלאי שבין קיבוץ ניר עוז ונירים – מול העיר הפלסטינית חאן יונס והכפר חוזעאה, תלו צילומים של 119 ההרוגים בעזה מאז תחילת ההפגנות ליד הגדר ב-30 במרץ. אחד הפעילים הסביר ל"שיחה מקומית": "באנו לצד הישראלי של הגבול, כדי להעביר מסר לאנשים בעזה, שנאבקים זמן ארוך נגד הכיבוש והמצור, שהמאבק שלהם אינו שקוף, ושההקרבה שלהם אינה לשווא". בעודו תולה צילום אחר צילום של הרוגי ההפגנות על הגדר הוא הוסיף: "אני מחכה ליום שנוכל לחיות ביחד על האדמה הזאת חופשיים מכיבוש".

פעילים תולים תמונות של 119 מהרוגי הירי הישראלי על צעדות השיבה בגבול עזה. 26 ביוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

פעילים תולים תמונות של 119 מהרוגי הירי הישראלי על צעדות השיבה בגבול עזה. 26 ביוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

כמה עשרות מטרים משם, בצידו השני של הגבול, עדיין עומד על תילו אחד ממאהלי המחאה שהוקמו במהלך המחאה, אולם בשבועות האחרונים נראה כי ההפגנות נמצאות במגמת דעיכה כאשר ביום שישי האחרון רק כאלף מפגינים לקחו חלק במחאות בכל רחבי הרצועה.

לאחר מספר דקות, הגיע למקום ג'יפ צבאי ועליו חיילים, שביקשו מהפעילים להוריד את השלטים מהגדר. החיילים לא ממש הבינו על מה המחאה, וכשאחד הפעילים שאל אותם האם הם יודעים של מי התמונות הם הנידו בשלילה. "אלו האנשים שאתם רצחתם כאן בחודשים האחרונים", אמר הפעיל בעודו עוזב את המקום יחד עם הפעילים האחרים. על הגדר נותרו הדיוקנאות של ההרוגים מתנופפים ברוח.

בשבוע שעבר, שורה של ארגונים בעזה, בהם ועדת הארגון של צעדת השיבה, הארגון הכללי של האיגודים המקצועיים, התאחדות המורים באוניברסיטאות, קבוצת מדינה דמוקרטית אחת ועוד פרסמו קריאה לפעילים ברחבי העולם, למלא ערים על פני הגלובוס בתמונות ההרוגים מעזה, במיוחד מול שגרירויות ישראל וארה"ב. "מאז הסיקור התקשורתי של הטבח שישראל ביצעה נגדנו ביום הראשון של הפגנות אנחנו מקבלים פחות ופחות כיסוי תקשורתי", הסבירו הפעילים שמקווים למשוך תשומת לב למצב הקשה ברצועה. "אנא עזרו לשמור על החופש של פלסטינים וזכות השיבה באור הזרקורים", נכתב בהודעה שאליה צורף לינק להורדת הצילומים.

תמונות 119 ההרוגים תלויים על הגדר כשברקע הכפר חוזעאה שבפאתי חאן יונס. 26 ביוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

תמונות 119 ההרוגים תלויים על הגדר כשברקע הכפר חוזעאה שבפאתי חאן יונס. 26 ביוני 2018. (אורן זיו / אקטיבסטילס)

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
לא קל לדבר על פוליטיקה בכלא. שחר פרץ וערן אביב

לא קל לדבר על פוליטיקה בכלא. שחר פרץ וערן אביב

"כמה שהשהות בכלא קשה, היא מחזקת את החלטתי לסרב"

שחר פרץ נשפטה היום לתקופת מאסר שלישית על סירובה לשרת בצבא. ערן אביב, המסרב גם הוא לשרת, נשפט היום לתקופת מאסר שישית. "אני מדברת עם האסירות על הפלסטינים, הן פגשו אותם רק על מדים", מספרת פרץ

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf