אחרי שגורש מכלא חולות: חברי נרצח בדרום סודן

היחס הקשה שספגנו בכלא סהרונים ובחולות שבר את עבדל עזיים. הוא עזב את ישראל, נעצר בדרום סודן ועכשיו נרצח במעצר. האם זה הגורל שמחכה לכולנו?

מאת:

כותב אורח: מוטסים עלי, חולות

אני לא רוצה להרוס לכם את החג, אבל אני חייב לחלוק את החדשות הנוראיות האלה.

אם יש משהו בעולם שבמאת שובר אותי, הרי שזה לאבד אדם שאני מכיר מקרוב, לצרף עוד שם לרשימת השמות של החברים והשותפים שלי שנרצחו לאורך השנים. אני לא מצליח לעכל את הבשורה הזו. עבדל עזיים נרצח בידי שירות המודיעין הסודני בזמן שחצה את דרום סודן בדרכו הביתה, לדארפור, לאחר שגורש מכלא חולות לפני כשנה.

עבדל עזיים ואני ישבנו ביחד בכלא סהרונים לחודש אחד ביוני כעונש. שוחררנו באותו יום. כמה שבועות לאחר מכן, בגלל הלחץ והיחס הקשה כאן בחולות, הוא נאלץ לעזוב לאוגנדה. הוא לא היה יכול לסבול יותר את המצב כאן. באותו יום בו הוא עזב נתקלתי בו בשש בבוקר בשער המתקן בזמן שהייתי בסיבוב ריצה. אמרתי לו: "אני לא בטוח שקבלת את ההחלטה הנכונה, אבל לפחות תפעל בזהירות".

הגורל שחיכה לו היה נורא. לאחר שנכלא לשמונה חודשים בדרום סודן, בהשפעת הממשלה ה(צפון-)סודנית, הוא נרצח.

אני לא חולק את סיפור של עבדל עזיים אתכם בגלל ההתפתחויות האחרונות ובגלל כוונת המדינה לגרש מבקשי מקלט. אף על פי כן, זה הגורל שמצפה לנו אם התוכנית תצא לפועל. אחיו של עבדל עזיים כלוא בחולות עכשיו. אם המדיניות שמקדם עכשיו גלעד ארדן תתממש, אני בטוח שהגורל של האח, שלי ושל אחרים כאן יהיה דומה.

אין לי עוד מה לומר. מי יתן ועבדל עזיים ינוח על משכבו בשלום.

מוטסים עלי מגיע במקור מדארפור. הוא בן 28, נמצא בארץ משנת 2009, כלוא במתקן חולות כבר כעשרה חודשים

> נבחרי הציבור שלנו מתגאים בגירוש ניצולי רצח עם

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

אילוסטרציה: pixabay

פרשת NSO היא רק סימפטום של האמונה הישראלית בכוחות הביטחון

התרגלנו לפטור כל ביקורת על אמצעי הביטחון במשיכת הכתף של "מלחמה היא דבר מכוער", וכך הפכה "מלחמה" למטפורת ברירת המחדל בכל פעם שאנחנו רוצים לזרוק הצידה את זכויותיו של מישהו. ועכשיו, שלא במפתיע, זה הגיע לתוך הטלפון שלנו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf