מחאה נגד תרבות האונס: המילה "אנס" נוספה לגשר רחבעם זאבי

הפעילות שתלו את השלט אמרו: "כשמדינת ישראל מהללת אנסים על גשרים וטיילות, ואנשי ציבור שתוקפים נשים לא מוקעים מהחברה וממוקדי הכוח, אז 30 גברים יעמדו בתור לאנוס נערה"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אקטיביסטיות תלו הבוקר (שישי) שלט עם הכיתוב "אנס" על גשר רחבעם זאבי בנתיבי איילון בסמוך לרמת השרון, במחאה על תרבות האונס.

מחאה נגד תרבות האונס בגשר רחבעם זאבי בהרצליה, ב-21 באוגוסט 2020 (צילום: אורן זחן)

מחאה נגד תרבות האונס בגשר רחבעם זאבי בהרצליה, ב-21 באוגוסט 2020 (צילום: אורן זיו)

ב-2016 נחשף בתוכנית "עובדה" כי חמש נשים סיפרו כיצד הותקפו על ידי האלוף במילואים והשר לשעבר. אחת מהן העידה על אונס. השר לשעבר, רפי איתן ז"ל, העיד בתחקיר כיצד ירה זאבי למוות בבדואי חף מפשע.

השלט החליף את הכיתוב "גנדי" בסוף השלט הגדול עם שמו של זאבי שמופיע על הגשר. לדברי הפעילות, האדרת אנסים מובילה למקרי אונס כמו זה שהתרחש באילת השבוע.

הפעילות מסרו: "כשמדינת ישראל מהללת אנסים על גשרים וטיילות, ואנשי ציבור שתוקפים נשים לא מוקעים מהחברה וממוקדי הכוח, אז 30 גברים יעמדו בתור לאנוס נערה. רחבעם זאבי היה איש אלים ועבריין מין. זה הזמן לנקות את המרחב הציבורי מתרבות האונס".

כמו כן, בשעות הלילה, בסיום ההפגנה בתל אביב שבה השתתפו אלפי מפגינות בתמיכה בנערה בת ה-16 שנאנסה על ידי עשרות גברים באילת, פעילות צבעו את הבריכה בכיכר הבימה בצבע אדום. עד שעות הבוקר העירייה לא החליפה את המים בבריכה.

כיכר הבימה בתל אביב, ב-21 באוגוסט 2020 (צילום: אורן זיו)

כיכר הבימה בתל אביב, ב-21 באוגוסט 2020 (צילום: אורן זיו)

donate
א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

אנו הפלסטינים זקוקים לכוח פוליטי חדש שמדבר על צדק ושוויון

ההסכמים בין שלוש מדינות האפרטהייד ישראל, איחוד האמירויות ובחריין, מחייבים שינוי עמוק באסטרטגיה הפלסטינית, ומעבר להתמקדות בטיפוח היחסים עם ארגוני חברה אזרחית. פריצת דרך כזאת תושג באמצעות בניית תנועת שמאל פלסטינית חזקה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf