newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

יצחק תשובה חידש צווי פינוי לכשלושים משפחות בגבעת עמל

צפו: נוכח משבר במשא ומתן חודשו צווי הפינוי, ותושבים חסמו את הכניסה לשכונה. שניים נעצרו באלימות. ביום שני יפגינו תושבי השכונה ופעילות חברתיות מול ביתו של תשובה בנתניה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

חברת אלעד מגורים חידשה את צווי הפינוי לכ-30 משפחות בגבעת עמל ב' בתל אביב לאחר משא ומתן שהתנהל בחודשיים האחרונים על מנת להגיע להסכמים של "פינוי תמורת פיצוי".

בתגובה לאיומים בפינוי ללא פיצוי הבוקר (חמישי) הפגינו התושבים וחסמו את הכניסה לשכונה על מנת למנוע את עבודתן של משאיות הבנייה של "פרויקט בבלי" של החברה. כוחות משטרה שהגיעו למקום פיזרו באלימות את ההתקהלות ועצרו שני תושבים. צפו במעצר האלים בתחתית הפוסט.

במהלך המשא ומתן, שנערך בחודשים מאי-יוני, חברת אלעד מגורים הסכימה להתקדם להסכם עם התושבים על פי מתווה וקריטריונים שהגישו התושבים, שהתבססו על הסכם פיצוי-פינוי גבעת עמל א', בשטח בו נמצא היום מגדל אקירוב. עוד במהלך המו"מ הוסכם על הקפאת צווי הפינוי, ותושבי השכונה הסכימו להפסיק את ההפגנות והפרסומים נגד יצחק תשובה ופרויקט פארק בבלי.

בתחילת השבוע החברה הודיעה כי היא מפסיקה את המשא ומתן עד לעריכת מדידות בכל השכונה, למרות שבתחילת המו"מ הובעה והתקבלה התנגדות תושבי השכונה לעריכת מדידות בשלב זה של התהליך והוסכם כי יתבצעו מדידות לאחר שיוסכם על סכום פיצוי למ"ר.

מוועד תושבי גבעת עמל נמסר: "היה פה נסיון לבנות אמון, באנו למשא ומתן הזה בכוונה כנה – למצוא פתרון מכובד להסכם פיצוי-פינוי לכל תושבי השכונה – וחשבנו שככה גם הצד השני. הם הודיעו שהם מקפיאים את צווי הפינוי ואנחנו הודענו על הפסקת פעולות המחאה בשכונה. אבל הנציגים של יצחק תשובה פשוט עבדו עלינו. הם כנראה היו צריכים קצת שקט בשביל המכירות שלהם או בשביל העסקה המקבילה שלהם בשכונת הארגזים. עכשיו הם מאיימים לזרוק אותנו מהבית באלימות כמו בפינויים הקודמים. אנחנו נעלה מדרגה בהתנגדות שלנו".

כחלק מהחרפת הצעדים, ביום שני תושבי ותושבות גבעת עמל יחד עם פעילות חברתיות יפגינו מול ביתו של יצחק תשובה.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
"אם המגפה תתפשט, פה לא יתנהלו איתנו כמו עם בני ברק - מיד יסגרו את המחסום. זה יהיה אסון". מתנדב במחנה הפליטים שועפאט (צילום: כאמל ג'עברי)

"אם המגפה תתפשט, פה לא יתנהלו איתנו כמו עם בני ברק - מיד יסגרו את המחסום. זה יהיה אסון". מתנדב במחנה הפליטים שועפאט (צילום: כאמל ג'עברי)

מגפה קטלנית בשער והפלסטינים מעבר לגדר בי-ם מופקרים לגורלם

גם בימים כתיקונם הרשויות הישראליות לא מספקות שירותים בשכונות שמעבר לחומת ההפרדה, אבל כיום ההזנחה הזו עלולה להסתיים באסון. באין בדיקות, ציוד רפואי ואפשרויות בידוד, התושבים מתארגנים לעזור לעצמם במקום בו גם הרשות הפלסטינית מנועה מלפעול   

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf