newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

יצחק תשובה חידש צווי פינוי לכשלושים משפחות בגבעת עמל

צפו: נוכח משבר במשא ומתן חודשו צווי הפינוי, ותושבים חסמו את הכניסה לשכונה. שניים נעצרו באלימות. ביום שני יפגינו תושבי השכונה ופעילות חברתיות מול ביתו של תשובה בנתניה

תרגום:

חברת אלעד מגורים חידשה את צווי הפינוי לכ-30 משפחות בגבעת עמל ב' בתל אביב לאחר משא ומתן שהתנהל בחודשיים האחרונים על מנת להגיע להסכמים של "פינוי תמורת פיצוי".

בתגובה לאיומים בפינוי ללא פיצוי הבוקר (חמישי) הפגינו התושבים וחסמו את הכניסה לשכונה על מנת למנוע את עבודתן של משאיות הבנייה של "פרויקט בבלי" של החברה. כוחות משטרה שהגיעו למקום פיזרו באלימות את ההתקהלות ועצרו שני תושבים. צפו במעצר האלים בתחתית הפוסט.

במהלך המשא ומתן, שנערך בחודשים מאי-יוני, חברת אלעד מגורים הסכימה להתקדם להסכם עם התושבים על פי מתווה וקריטריונים שהגישו התושבים, שהתבססו על הסכם פיצוי-פינוי גבעת עמל א', בשטח בו נמצא היום מגדל אקירוב. עוד במהלך המו"מ הוסכם על הקפאת צווי הפינוי, ותושבי השכונה הסכימו להפסיק את ההפגנות והפרסומים נגד יצחק תשובה ופרויקט פארק בבלי.

בתחילת השבוע החברה הודיעה כי היא מפסיקה את המשא ומתן עד לעריכת מדידות בכל השכונה, למרות שבתחילת המו"מ הובעה והתקבלה התנגדות תושבי השכונה לעריכת מדידות בשלב זה של התהליך והוסכם כי יתבצעו מדידות לאחר שיוסכם על סכום פיצוי למ"ר.

מוועד תושבי גבעת עמל נמסר: "היה פה נסיון לבנות אמון, באנו למשא ומתן הזה בכוונה כנה – למצוא פתרון מכובד להסכם פיצוי-פינוי לכל תושבי השכונה – וחשבנו שככה גם הצד השני. הם הודיעו שהם מקפיאים את צווי הפינוי ואנחנו הודענו על הפסקת פעולות המחאה בשכונה. אבל הנציגים של יצחק תשובה פשוט עבדו עלינו. הם כנראה היו צריכים קצת שקט בשביל המכירות שלהם או בשביל העסקה המקבילה שלהם בשכונת הארגזים. עכשיו הם מאיימים לזרוק אותנו מהבית באלימות כמו בפינויים הקודמים. אנחנו נעלה מדרגה בהתנגדות שלנו".

כחלק מהחרפת הצעדים, ביום שני תושבי ותושבות גבעת עמל יחד עם פעילות חברתיות יפגינו מול ביתו של יצחק תשובה.

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
כדי להתאים את ההוראה למספר רב של תלמידים, ארגון ההוראה חייב להיות מגוון וגמיש. תלמידים בבית הספר בן גוריון בגבעתיים (צילום: גיל גרטל)

כדי להתאים את ההוראה למספר רב של תלמידים, ארגון ההוראה חייב להיות מגוון וגמיש. תלמידים בבית הספר בן גוריון בגבעתיים (צילום: גיל גרטל)

הוכחנו שאפשר: מערכת שעות מגוונת בבי"ס ממלכתי רגיל

מערכות השעות המקובלת מניחה שכל התלמידים בכיתה יתעניינו באותו זמן באותו נושא. בבי"ס בגבעתיים נעשה בשנים האחרונות ניסוי לגוון ולהגמיש את מערכת השעות כדי שתתאים לתלמידים ולמורים. עכשיו אפשר להגיד: זה עובד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf