newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

חוק איסור הכניסה לתומכי החרם: עונש קודם כל לפלסטינים

החוק החדש, שאושר אמש בקריאה שלישית בכנסת, הוא הוכחה לכך שהפלסטינים הם האסירים שלנו. את מחיר שחרורם, אנחנו פשוט לא מוכנים לשלם

מאת:
השאירו תגובה
א א א

החוק האוסר על כניסת מי שתומכים בחרם על ישראל או ההתנחלויות, שעבר בכנסת אתמול (ב׳), הוא בעיקר דוגמה נוספת לאופן שבו ישראל מחזיקה את הפלסטינים כאסיריה. החוק לא ישפיע מאוד על הכניסה לתחומי הקו הירוק, אלא בעיקר על הכניסה לשטחים, שכן רוב מי שמגיע לרשות תומך – יש לשער – בהתנגדות להתנחלויות או בחרם.

מכיוון שישראל שולטת בכל מעברי הכניסה לרשות הפלסטינית בגדה, מדובר בהבט נוסף שבו הפלסטינים הם פשוט האסירים של מדינת ישראל, בלי יכולת לעזוב (בלי אישור), לחזור (בלי אישור) וכעת גם לקבל מבקרים. וכמובן שיש עוד מגבלות רבות ונוספות, שהצבעה וייצוג פוליטי הן רק הקצה שלהן.

> למה בחרתי להצטרף לתנועת החרם על ישראל

ממשיך לכלוא פלסטינים. בצלאל סמוטריץ', ממשיך החוק אותו יזם ינון מגל (מרים אלסטר / פלאש90)

ממשיך לכלוא פלסטינים. בצלאל סמוטריץ', ממשיך החוק אותו יזם ינון מגל (מרים אלסטר/פלאש90)

כמו בכלא, ישראל מאפשרת למרבית האסירים לנהל את ענייניהם – ההסדר הקרוי הרשות הפלסטינית – כל עוד הם מתנהגים יפה. קצת כמו הקנטינה. התנאי הוא שיתוף הפעולה הבטחוני – לרשות הפלסטינית אין שום קשר לזכויות (כי היא לא מעניקה לפלסטינים זכויות, וגם לא היתה יכולה אם היתה רוצה). היא צ'ופר קטן שמוריד את הלחץ מהאוכלוסיה בתמורה לקבלה בהכנעה של מעמדה כאסירים.

ובינתיים, ישראל מייצאת את הידע והכישרון והטכנולוגיה שהיא פיתחה לשליטה על בני אדם נגד רצונם – סחורה מאוד מבוקשת לכל מנהיג, במיוחד בכיוון שאליו העולם הולך כרגע.

זה המצב. לא תהליך שלום ולא ויכוח בין שתי מדינות או אחת. אפילו הדיון על האפרטהייד הוא בעיקר שעשוע אינטלקטואלי ליהודים ולשמאלנים. המציאות היא כלא, והאסירים ימשיכו להיות מוחזקים בכח כל עוד אפשר, מפני לשלחרורם יהיה מחיר, ואותו אנחנו לא מוכנים לשלם.

לשמאל אין שום משמעות בסיפור הזה. ההצעות של מרבית המערכת הפוליטית, כמו תוכנית 10 הנקודות של הרצוג, הן וריאציה אחרת על הכלא. יותר בנוסח עזה מאשר הגדה. אף פלסטיני שפוי לא יקנה את זה, ולכן שום תוכנית כזו לא תצא אל הפועל. ואולי טוב שכך. הפיתרון האמיתי היחיד כרוך בחיסול הכלא והענקת חירות מלאה לפלסטינים, בכל מסגרת שזו לא תהיה (מדינה אחת, שתיים, קונפדרציה). ולזה כרגע מעט מאוד ישראלים-יהודים מוכנים.

> חדר עם נוף לבטון מדכא: בנקסי פותח מלון ומיצג חדש בבית לחם

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אין עיסה שהוא לא בוחש בה. מוחמד בן זאיד עם נשיא ארה"ב, דולנד טראמפ (דוברות הבית הלבן)

אין עיסה שהוא לא בוחש בה. מוחמד בן זאיד עם נשיא ארה"ב, דולנד טראמפ (דוברות הבית הלבן)

כדאי לשליט האמירויות ללמוד מהעבר: רומן עם ישראל נידון לכישלון

מוחמד בן זאיד הוא מנהיג עם שאיפות מרחיקות לכת. כעת הוא מנסה לבסס את מעמדו באמצעות קשריו עם ישראל, אלא שההיסטוריה מראה שהתקרבות לישראל היא מתכון לכישלון עבור כל מדינה ערבית, ורעל לאזור כולו  

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf