newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

פקיד ישראלי מאיים על מפגינים בגרמניה: "אנחנו יודעים מי אתם. תחיו בפחד"

בעקבות שריפת דגל ישראל במהלך הפגנה בברלין, פרסם האחראי על היחסים הבינלאומיים במשרד לענייני מודיעין סטטוס בו הוא מאיים "אנחנו יודעים איפה אתם נמצאים ואיך נוכל להביא אתכם לדין". זאת למרות שהמעשה לא מהווה עבירה על החוק בגרמניה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

במשרד לענייני מודיעין (כן, יש משרד כזה) יושב אחראי ליחסים בינלאומיים, ומאיים על אזרחי ותושבי גרמניה. ב-15 בדצמבר שיתף רב-סרן במיל', אריה שרוז שליקר, בדף הפייסבוק שלו מאמר מעיתון וולט הגרמני (WELT, 14.12.2017) המדווח על כוחות בטחון ישראלים שפיזרו הפגנה תוך ירי על פלסטינים בפאתי רמאללה. ההפגנות בפלסטין, במחאה על ההצהרה של טראמפ להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, לוו בהפגנות ברחבי העולם, לרבות בגרמניה.

שרוז שליקר ליווה את המאמר בסטטוס הבא:

"נא לשתף! המסר של מאמר זה יוצא לכל אלו בגרמניה, החושבים שהם יכולים לשרוף מגן דוד בפומבי, מבלי להיענש על כך. אנחנו יודעים מי אתם, איפה אתם נמצאים, ואיך נוכל להביא אתכם לדין. תחיו בפחד!" (תרגום מגרמנית א.מ., המילים המודגשות מופיעות במקור באותיות גדולות [Capslock]. במדיה החברתית מקובל לפרש כתיבה באותיות ראשיות כצעקה או התנהגות אגרסיבית).

צילום מסך מתוך פייסבוק

הפוסט של שליקר. צילום מסך מתוך פייסבוק

למשרד לענייני מודיעין לא מספיק שאזרחי/יות ישראל יחיו בפחד – כעת הוא מבקש להטיל אימה גם על אזרחי העולם. כך, נראה שהגענו למצב בו נציג משרד ממשלתי מאיים למעשה ישירות על תושבי מדינה זרה שמממשים את זכותם החוקית והדמוקרטית להפגין, תוך הפניה לפעילות צבאית וירי באש חיה על אוכלוסיה כבושה.

בימים האחרונים, כלי התקשורת בגרמניה נתמלאו בדיווחים וניתוחים על שריפת דגל ישראל במהלך הפגנה בברלין (ראו למשל כתבה זו ב- ZEIT ONLINE, 14.12.2017). פוליטיקאים ממפלגות המרכז, כמו גם המועצה המרכזית של יהודי גרמניה, מזדעקים וקוראים להפליל שריפת דגלים בחוק הגרמני.

לא רק סמל יהודי, אלא גם סמל הכיבוש

הסיקור רצוף בסילופים מכוונים, המציגים את המחאה נגד הכיבוש הישראלי (ובמקרה זה, גם נגד הפרובוקציה של טראמפ בירושלים) כאנטישמיות לשמה. כך נוצר מעגל סגור: ניכוס של ציבור יהודי וסמלים יהודיים בשרות הכיבוש מסייע להציג את המחאה הפלסטינית כאנטישמיות.

ראו למשל את הרטוריקה אודות "שריפת מגן דוד". הצילומים מההפגנה מראים בפירוש מגן דוד עם שני פסים אופקיים בצבע כחול. המשרד לענייני מודיעין וודאי יודע לזהות דגל ישראל. לא מדובר בסמל יהודי בלבד, אלא בדגל לאום שהפך לסמל כיבוש ודיכוי העם הפלסטיני. ואיזו סיבה יש לאנשים לא לשרוף את סמל הדיכוי שלהם?

יש למשרד לענייני מודיעין עוד עבודה לעשות, אם ברצונם לעלות את רמת החרדה בקרב תושבי הגרמניה, אפילו אלה היהודים. כך, הקבוצה היהודית האנטי-פאשיסטית של ברלין (Jewish Antifa Berlin) מציעים לחגוג את חנוכה קצת אחרת. לצד תמונה של חנוכיה עם דגלי לאום, הם כותבים: "על החנוכיה שלנו, במקום הנרות, יש כעת סמלים של שעבוד האנושות – הדגלים הלאומיים של משטרים דכאניים מרחבי העולם, אשר, בדרכיהם השונות, אחראים לסבל עולמי. הקידוש שלהם הינו צורה מודרנית של עבודת אלילים".

**

פנינו למשרד לענייני מודיעין כדי לבקש את תגובתם על הדברים. התברר כי למשרד אין דובר. לקבלת תגובת המשרד הופנינו לאריה שליקר, מבלי שידעו כי שליקר עצמו הוא מושא הכתבה.

אריה שליקר מסר בתגובה: "זה עמוד שלי הפרטי. נולדתי וגדלתי בגרמניה ועברתי מאות תקיפות אנטישמיות מצידם של צעירים מוסלמים. לא יכול להיות שהם מאיימים על יהודים ושורפים סמלים יהודיים/ישראליים. זה פוגע בי אישית ואני לא מוכן לסבול את זה יותר בשתיקה.

אני מוסיף שהיו לי ויש לי גם חברים מוסלמים בגרמניה וגם להם נמאס כי התנהגותם האלימה של אותם כמה אלפים נותנת לגרמני הממוצע תחושה של כל איש עם רקע מזרח-תיכוני/ערבי/מוסלמי הוא רדיקלי, מה שממש לא נכון, והדבר הזה מחזק את הימין הקיצוני".

[עדכון: 22/12: הפוסט שפרסם שליקר נמחק מעמוד הפייסבוק שלו.]

> הכפפת אוניברסיטת אריאל למל"ג ירושלים: צעד נוסף לקראת סיפוח השטחים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

יונתן פולק מובא לדיון בבית המשפט בירושלים, ב-15 בינואר 2019 (צילום: אורן זיו)

המשטרה הרחיקה את יונתן פולק מהשטחים אף שהוא עצור

פולק עצור כבר כשבועיים לאחר שסירב להתייצב לדיונים בקובלנה שהגיש נגדו ארגון הימין עד כאן. התזמון, בסמוך להודעת השר בנט על צווי הרחקה מינהליים לפעילי שמאל, מעלה תהיות קשות, לאחר שבשנתיים האחרונות פולק לא נעצר או זומן לחקירה, וגם אחרי שנעצר לא הובא לחקירה במשטרה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf