newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

אלפים הפגינו בתל אביב בתביעה לסיום המבצע הצבאי בעזה

על אף הודעה מטעם המשטרה כי האירוע מבוטל, כמות המפגינים בכיכר רבין הפתיעה את המארגנים. הורים שכולים, פלסטינים וישראלים נשאו דברים נגד המלחמה מעל הבמה. כ-300 בהפגנת הנגד של הימין

מאת:

כחמשת אלפים איש הפגינו הערב בכיכר רבין בתביעה לסיים את המבצע הצבאי בעזה. המפגינים הדליקו נרות לזכר ההרוגים במבצע, פלסטינים וישראלים.

כמה מאות מפגיני ימין קראו קריאות נגד ההפגנה ובשלב מסוים ניסו להתעמת עם מפגיני השמאל. ארבעה מפגיני ימין נעצרו. לפחות שלושה מפגיני שמאל הותקפו בסיום ההפגנה על ידי מפגיני הימין. אחד מהם, שהותקף במוט ברזל, פונה לבית חולים. שניים אחרים רוססו בגז מדמיע.

כמות המפגינים היתה גודלה מהצפוי, וזאת על אף אי בהירות בקשר להפגנה בשעות שלפניה. כשעתיים לפני ההפגנה ביטלה המשטרה את הרישיון לאירוע והודיעה בכלי התקשורת כי הציבור מתבקש להישאר בבית. כתוצאה מכך, מספר אוטובוסים שהיו אמורים להגיע לאירוע לא יצאו לדרכם. למרות זאת, ועל אף אווירה ציבורית עוינת, היה כאמור מספר משתתפים גדול, שהפתיע את המארגנים.

הפגנה בתל אביב בתביעה לסיום המבצע בעזה, 26.7.2014 (צילום: אקטיבסטילס)

הפגנה בתל אביב בתביעה לסיום המבצע בעזה, 26.7.2014 (צילום: אקטיבסטילס)

ההפגנה נקטעה באופן בלתי צפוי בשעה עשר. לדברי המארגנים, המשטרה היא שביקשה לעצור את האירוע. מן המשטרה נמסר מאוחר יותר כי ההפגנה פוזרה בשל חידוש ירי הטילים לעבר ישראל.

כוחות גדולים מאוד של משטרה נכחו בהפגנה, כולל אנשי יס"מ ופרשים.

בין הדוברים על הבמה היה בן כפיר, תושב אשקלון שבתו יעל נרצחה בפיגוע של החמאס ב-2003. כפיר קרא לעצור את המלחמה, ולמצוא את הפרטנרים בצד הפלסטיני לשלום. ח"כ דב חנין אמר מעל הבמה כי ממשלת האחדות הפלסטינית היא הזדמנות ולא איום. הוא קרא להפסיק במלחמה "חסרת התוחלת".

בהפגנה נכחו פעילים רבים של חד"ש, לוחמים לשלום, שוברים שתיקה ופורום המשפחות השכולות וקבוצות אקטיביסטיות אחרות.

מרצ בחרה שלא להשתתף בארגון ההפגנה, והמפלגה אף נמנעה מלקרוא לתומכיה להגיע לכיכר רבין.

מדליקים נרות בכיכר רבין לזכר קורבנות המבצע בעזה, 26.7.2014 (צילום: אקטיבסטילס)

מדליקים נרות בכיכר רבין לזכר קורבנות המבצע בעזה, 26.7.2014 (צילום: אקטיבסטילס)

מחאת נגד של הימין בעת ההפגנה לסיום המבצע בעזה, תל אביב 26.7.2014 (צילום: אקטיבסטילס)

מחאת נגד של הימין בעת ההפגנה לסיום המבצע בעזה, תל אביב 26.7.2014 (צילום: אקטיבסטילס)

 

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
תמונת מסך מתוך הכתבה של יעל אודם על החינוך בהולנד (קישור בטקסט)

תמונת מסך מתוך הכתבה של יעל אודם על החינוך בהולנד (קישור בטקסט)

השקרים שסיפרו לנו על נפלאות החינוך בהולנד

בניגוד לנטען בכתבה ששודרה בחדשות 12, המיון המוקדם בהולנד אינו נחשב סיפור הצלחה לפי שום מדד. למעשה, מתרגשים שם מאוד מההסללה ועוולותיה, וממליצים דווקא ללכת בדרך הנהוגה בישראל ולבטל את מבחן המיון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf