שלושה ימי מחאה בסולדריות עם עצורים מנהליים פלסטינים

מעל מאה עצורים מנהליים החלו בשביתת רעב ב-24 לאפריל. קרובי משפחה ופעילים הקימו אוהל סולידריות בעיר שכם וקיימו שלושה ימים של אירוע מחאה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מעל מאה אסירים פלסטינים פתחו לפני שבועיים בשביתת רעב המונית בבתי הכלא עופר, מגידו ובנגב. השביתה פרצה בעקבות הפרת ההתחייבות של המדינה, להגביל את השימוש בכלי המעצר המנהלי למקרים חריגים. ההבטחה ניתנה לאחר שביתת רעב מתמשכת של מעל לאלפיים אסירים פלסטינים בשנת 2012.

נשים פלסטיניות מחזיקות תמונות בסולדריות עם עצירים מנהליים השובתים רעב בבתי כלא ישראליים, שכם, הגדה המערבית, ה-2 במאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

נשים פלסטיניות מחזיקות תמונות בסולדריות עם עצירים מנהליים השובתים רעב בבתי כלא ישראליים, שכם, הגדה המערבית, ה-2 במאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

על פי ארגון זכויות אדם הפלסטיני א-דמיר, העוסק בזכויות אסירים, נכון לראשון במרץ 2014 הוחזקו בבתי הכלא הישראלים 5,265 אסירים פוליטיים פלסטינים, 183 מהם מוחזקים תחת מעצר מנהלי.

מתוך הדיווח של א-דמיר:

הדרישה הכללית של שובתי הרעב היא  קץ לשימוש במעצר מנהלי. שובתי הרעב גם דורשים במפורש כי הרחבות של צווי מעצר מנהליים יוגבלו להארכה אחת בלבד…

עצורים מנהליים מוחזקים בכליאה ללא אישום או משפט. הם נכלאו בשל 'ראיות סודיות' ולהם או לעורכי הדין שלהם אין גישה לראיות אלה. חלק מהעצורים שוהים כבר למעלה משמונה שנים בכלא כשבמשך כל הזמן הזה הם לא יודעים מהן 'הראיות הסודיות'. בעוד מעצר מנהלי הוא חוקי על פי החוק הבינלאומי, ניתן לעשות בו שימוש רק בנסיבות מאוד ספציפיות, ועל בסיס כל מקרה לגופו. זהו בבירור לא המקרה שכן ישראל משתמשת במעצרים מנהליים עשרות אלפי פלסטינים.

פלסטיני תולה תמונות של אסירים התלויות בתוך אוהל מחאה שהוקם בסולידריות עם עצירים מנהליים שובתי רעב, שכם, הגדה המערבית, ה-28 לאפריל, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

תולים תמונות של אסירים באוהל המחאה שהוקם בסולידריות עם העצורים המנהליים שובתי הרעב. שכם, הגדה המערבית, ה-28 לאפריל, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

פלסטינים עקורים מפגינים בסולדריות עם עצורים מנהליים השובתים רעב בבתי כלא ישראליים. שכם, הגדה המערבית, ה-3 במאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

פלסטינים עקורים מפגינים בסולדריות עם אסירים פלסטינים אזרחי ישראל השובתים רעב בבתי כלא ישראליים. שכם, הגדה המערבית, ה-3 במאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

נשים פלסטיניות מחזיקות תמונות בסולדריות עם עצירים מנהליים השובתים רעב בבתי כלא ישראליים, שכם, הגדה המערבית, ה-28 לאפריל, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

נשים פלסטיניות מחזיקות תמונות בסולידריות עם העצורים המנהליים השובתים רעב בבתי כלא ישראליים. שכם, הגדה המערבית, ה-28 לאפריל, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

פלסטיני חותם על מכתב הזדהות אשר מיועד לעצירים מנהליים שובתי רעב בבתי כלא ישראליים, שכם, הגדה המערבית, ה-2 במאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

חותמים על מכתב הזדהות אשר מיועד לעצורים המנהליים שובתי הרעב בבתי הכלא הישראליים. שכם, הגדה המערבית, ה-2 במאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

פלסטינים מפגינים בסולדריות עם עצירים מנהליים השובתים רעב בבתי כלא ישראליים, שכם, הגדה המערבית, ה-2 במאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

מפגינים בסולידריות עם עצורים מנהליים השובתים רעב בבתי כלא ישראליים. שכם, הגדה המערבית, ה-2 במאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

מתנדבים פלסטינים מתכוננים לקראת פעילות של חלוקת עצי זיתים למשפחות של אסירים פלסטינים, בכפר בייתא, הגדה המערבית, ה-1 למאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

מתנדבים פלסטינים מתכוננים לקראת פעילות של חלוקת עצי זית למשפחות של אסירים פלסטינים. הכפר בייתא, הגדה המערבית, ה-1 למאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

פלסטיני מסתכל על תמונות של אסירים התלויות בתוך אוהל מחאה שהוקם בסולידריות עם עצירים מנהליים שובתי רעב, שכם, הגדה המערבית, ה-2 למאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

פלסטיני מסתכל על תמונות של אסירים התלויות בתוך אוהל מחאה שהוקם בסולידריות עם עצורים מנהליים שובתי רעב. שכם, הגדה המערבית, ה-2 למאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

מחזיקים נרות באוהל מחאה אשר הוקם בסולידריות עם עצירים מנהליים שובתי רעב בבתי כלא ישראליים, שכם, הגדה המערבית, ה-3 למאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

מחזיקים נרות באוהל המחאה אשר הוקם בסולידריות עם עצירים מנהליים שובתי רעב בבתי כלא ישראליים, שכם. הגדה המערבית, ה-3 למאי, 2014. (אחמד אל-באז/אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

לפי דעתם של מנהלי בתי הספר, יותר משליש מהתלמידים לומדים אצל מורים שלא מתאימים לצרכים שלהם. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: פלאש 90)

איכות ההוראה מידרדרת, אבל זה לא קשור להישגי התלמידים

מבחני פיזה מגלים שכמעט בכל פרמטר, איכות ההוראה בישראל נמוכה מהממוצע במערב ונמצאת בירידה. אבל אותם מבחנים לא מצאו קשר בין איכות המורים להישגי התלמידים. את התשובות צריך למצוא במקום אחר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf