newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

אחד ממנהיגי המאבק בבלעין יישלח לכלא

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עבדאללה אבו-רחמה הורשע שלשום (שני) בהפרעה לחייל במילוי תפקידו, ויישלח ככל הנראה לתקופת מאסר של ארבעה חודשים לפחות.

אבו-רחמה הוא פעיל מרכזי בהפגנות בבלעין ובמאבק העממי בגדה המערבית בכלל, והוכר על ידי האיחוד האירופי כמגן זכויות אדם המחויב לפעילות לא אלימה. בעבר ריצה למעלה משנה במאסר על ארגון תהלוכות בלתי חוקיות ו"הסתה", ונעצר עוד פעמים רבות. בין היתר נעצר בעבר בגין החזקת רימוני גז ריקים שנורו על ידי הצבא לעבר מפגינים בבלעין. בכתב האישום הוצגו המיכלים המשומשים כ"אמצעי לחימה".

השבוע הורשע עבדאללה אבו-רחמה על ידי בית המשפט הצבאי בעופר בהפרעה לחייל. התקרית אירעה במאי 2012, כשאבו-רחמה ניסה לעצור בולדוזר שיישר קרקע לקראת הקמת גדר באזור ביתוניא. לפי סוכנות הידיעות AFP, עם הרשעתו צפוי להיות מופעל נגד אבו-רחמה עונש מאסר על תנאי בן ארבעה חודשים בגין מעצר בהפגנה ב-2009, בנוסף לעונש נוסף עליו עשוי בית המשפט להכריע בתחילת דצמבר.

עורכת דינו של אבו-רחמה, גבי לסקי, אמרה לסוכנות הידיעות שמדובר בהמשך ההתנכלות של הצבא לפעילים לא אלימים, ושההרשעה מהווה מסר פוליטי יותר מאשר פלילי.

בנוגע למעצרו הקודם, חשוב להבהיר שבניגוד למצב בישראל, הפגנות בשטחים אסורות לגמרי על ידי הצבא, ולכן כל תהלוכה היא תהלוכה בלתי חוקית. גם עבירת ההסתה לא מתייחסת בהכרח להסתה לאלימות, אלא לכל התקוממות או מחאה שהיא.

> מפגינים מחו ברמאללה נגד חברה ששותפה לתכנון עקירת בדואים בבקעה

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
שר האוצר, אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים בירושלים, ב-17 באוגוסט 2022 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

שר האוצר, אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים בירושלים, ב-17 באוגוסט 2022 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

האוצר משתלט על החינוך, ומסכן את עתיד המדינה

המשא ומתן על שכר המורים רחוק מלהיות רק מאבק על כסף. זהו מאבק על צביונה החברתי העתידי של ישראל. אם יתממש חזונו של משרד האוצר, במערכת החינוך יישארו רק מורים חלשים, ובתי הספר שמשרתים אוכלוסיות מוחלשות יישארו מאחור

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf