newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הפגנה מול ידיעות אחרונות היא לא איום על התקשורת

מאת:
השאירו תגובה
א א א

גבי גולדמן כתבה כאן היום שההפגנה של הליכוד בכניסה לבית ידיעות אחרונות היא שלב במדרון החלקלק של האיומים על התקשורת, שעלולים אפילו להוביל לרצח של עיתונאי.

אני לא מסכים איתה. בישראל יש איומים רבים על העיתונות החופשית, והפגנה של צעירי הליכוד מול ידיעות אחרונות אינה אחד מהם. מדד חופש העיתונות הבינלאומי ממקם את ישראל במקום גרוע למדי, כשהעילה העיקרית לדירוג היא הפגיעה המתמשכת בעיקר בעיתונאים פלסטינים בשטחים. בתוך ישראל עצמה אנחנו רואים כבר כמה שנים את הניסיון של הממשלות השונות בראשות בנימין נתניהו לפגוע בערוץ 10, להחליש את השידור הציבורי, לפרק את החדשות המקומיות, להעצים את ישראל היום, לקרוא לחרם על "הארץ", לרדוף עיתונאים שמפרסמים מידע שלא נוח לשלטון, ועוד.

במערכת הבחירות הנוכחית התקשורת, ובעיקר העיתונות הכתובה, היא שחקן במערכה. ישראל היום, שיש אומרים שהצעת החוק נגדו (שאליה אני מתנגד) היא מהמניעים לקיום הבחירות, מגויס כמובן למען נתניהו. ידיעות והארץ מגויסים נגדו. במצב הזה הפגנות של כל אחד מהמחנות נגד השני הן לגיטימיות. אנשי הליכוד לא יצאו להפגין כ"מפלגת שלטון", כלומר כמפלגה שיכולה או מתכוונת באופן אקטיבי להצר את צעדיו של העיתון, אלא כמפלגה שמתודדת בבחירות ומנסה לסמן את יריבה ולקעקע אותם. וזה לגיטימי לגמרי.

מי שמודאג מהאיומים על התקשורת כיום עדיף, שיתרכז בבעלי ההון ששולטים בה, במהלכי החקיקה המסוכנים, ובמעצרים ובפגיעה בעיתונאים על ידי כוחות הביטחון.

> הפגנה בבית ידיעות אחרונות: חופש הביטוי או איום על חופש העיתונות?

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
יירוט של טיל מאיראן כפי שנראה מתל אביב, ב-14 באפריל 2024 (צילום: תומר נויברג / פלאש90)

יירוט של טיל מאיראן כפי שנראה מתל אביב, ב-14 באפריל 2024 (צילום: תומר נויברג / פלאש90)

למרות המתקפה, איראן עדיין רציונלית יותר מישראל

המתקפה הישראלית על השגרירות בדמשק נתפסה בעולם כחציית קווים אדומים, והציפייה אחריה היתה שהעולם ירסן את ישראל – או שאיראן תגיב. התגובה האיראנית, שהתבצעה אחרי שיח פתוח עם ארה"ב ובריטניה ובהתראה מראש, מעידה כי היא עדיין משמשת כגורם ממתן במלחמה הזאת

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf