צפו: ערבי שר לפעילי להב"ה "ערבופובים מזרחים הם בעצמם ערבים"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בשיר חדש של הזמר ג'ואן ספדי מחיפה פונה ספדי למזרחים שפעילים בארגון להב"ה ואומר ש"הם בעצמם ערבים, שפשוט מפחדים ומעדיפים להשאר בארון, כי הם הכי טוב יודעים שלהיות ערבים זה לא כזה שגעון". ספדי מסמן את הברית האפשרית בין ערבים למזרחים כשהוא אומר "כמה אפשר להיות שחור במדינה של עשירים לבנים?!".

בקליפ של השיר, "להיות ערבי", מופיע מול ספדי פלסטיני אחר שמשחק פעיל להב"ה מזרחי, שמגיע עם חבריו להרוס את צילומי הקליפ. כשספדי שר לו שהמזרחים "שילמו בדמם ולמדו על בשרם שקשה להיות ערבי", ואומר "אותך הביאו לשבת במקומי" מצליחים השניים להתחבר ולרקוד יחד, עד הרגע שבו ספדי קורא לארץ "פלסטין", והאוטופיה נשברת.

צפו בקליפ כאן:

רק השבוע נפגשו נציגים של הקשת המזרחית הדמוקרטית עם מחמוד עבאס (אבו מאזן) ברמאללה, במסגרת מהלך שבו הרשות הפלסטינית מנסה לפנות לציבור המזרחי ולהתחבר איתו כחלופה לאליטה האשכנזית, שעמה לא הצליחו לעשות שלום.

> "ניסינו לעשות שלום עם האשכנזים ונכשלנו, עכשיו ננסה עם המזרחים"

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

אילוסטרציה: pixabay

פרשת NSO היא רק סימפטום של האמונה הישראלית בכוחות הביטחון

התרגלנו לפטור כל ביקורת על אמצעי הביטחון במשיכת הכתף של "מלחמה היא דבר מכוער", וכך הפכה "מלחמה" למטפורת ברירת המחדל בכל פעם שאנחנו רוצים לזרוק הצידה את זכויותיו של מישהו. ועכשיו, שלא במפתיע, זה הגיע לתוך הטלפון שלנו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf