צפו: חיילים עיכבו ילד בן שש בחברון

מאת:
השאירו תגובה
א א א

פעילים ב"תנועת הסולידריות הבינלאומית" תיעדו ביום הרביעי האחרון חיילים בחברון כשהם מעכבים ילד בן שש בחשד שזרק אבנים. בסרטון, שצולם בסביבות השעה שבע בבוקר, נראים החיילים מובילים את הילד לכיוון מחסום 29 בעיר האבות כשהוא ממרר בבכי. החיילים לא עונים לשאלת הצלם על סיבת העיכוב, אבל שואלים את הילד בעברית אם הוא זרק אבנים, ואחר כך אומרים לפעילים פלסטינים שמגיעים למקום שתיעדו את הילד בזמן זריקת האבנים. אחרי כעשרים דקות של ויכוחים שחררו החיילים את הילד.

לא רק שמדובר בילד מתחת לגיל האחריות הפלילית (12), שאסור לעצור אותו, אלא גם שברור ממבט אחד על גודלו הקטן שאפילו לו היה זורק אבנים לא היה יכול לסכן אף אחד. לא נראה שהחיילים שתפסו את הילד משהו מכל זה מעניין, ולהם ברור שבמסגרת תפקידם הם צריכים לתפוס בכוח גם זעטוטים אם הם נתפסים כמי ש"מפר את הסדר" בעיר המחלוקת. הקלות והיום-יומיות של מעשים כאלה בשטחים צריכים להעביר חלחלה בכולנו.

בישראל כלואים כיום 210 קטינים פלסטינים.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"בן חמש בחקירה, אין בושה למשטרה", קראו המפגינים נגד אלימות המשטרה בעיסאוויה. ההפגנה הערב מול מגרש הרוסים בירושלים (צילום: אורן זיו)

הפגנה מול מגרש הרוסים: "די לענישה הקולקטיבית בעיסאוויה"

כ-300 איש הפגינו הערב מול תחנת המשטרה במרכז ירושלים במחאה על ההתנכלות המתמשכת לשכונה במזרח ירושלים. "דרך עיסאוויה, רוצים להכניע את כל השכונות במזרח העיר", אמרו המפגינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf