newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

שנה לצוק איתן, תמונה ביום: שמונה בני משפחה נהרגו בהפצצה אחת

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בתמונה: תמונות של בני משפחת אל-לאווח שנהרגו בהפצצה ב-20 באוגוסט 2014, דיר אל-בלח, עזה. בהפצצה נהרגו שמונה מבני המשפחה: אחמד (22), מוחמד (22), אימאן (18), רפת (32), אשתו נבילה ושלושת ילדיהם מוסטפא (10), מייסרה (7) ופרח (6). התמונה צולמה ב-16 בספטמבר 2014, כחלק מפרוייקט #ObliteratedFamilies . (אן פאק/אקטיבסטילס)

***

51 ימים נמשכה המתקפה על עזה, "צוק איתן", שהחלה ב-8 ביולי 2014.

רוב הצילומים שאנחנו מציגים כאן, והצגנו בזמן אמת ב"שיחה מקומית" ובמגזין 972+ באנגלית, לא הגיעו אל צרכני החדשות בישראל. התקשורת הישראלית, נטולת גישה ישירה או מקורות בעזה, התעלמה ברובה מההרס וההרג הרב ברצועה, ולהרוגים הפלסטינים לא היו שמות, לא היו פנים וסיפורים.

מעל אלפיים קורבנות גבתה המלחמה בעזה, רובם המכריע היו אזרחים חפים מפשע, ו-72 ישראלים נהרגו, מתוכם 67 חיילים.

במהלך המתקפה חברות וחברי קולקטיב אקטיבסטילס תיעדו באופן יומיומי את שהתרחש באותה תקופה בעזה, בישראל ובגדה המערבית.

שנה אחרי, כאשר עשרות אלפים בעזה עדיין חיים ללא קורת גג, ואלפי פצועים עדיין מחכים לשיקום, אנחנו מקווים להזכיר מה קרה בקיץ שעבר, דרך עדשת המצלמה שלנו.

עריכת תמונות: קרן מנור/אקטיבסטילס

מוסטפא אל-לאווח עומד מול הריסות ביתו שהופצץ ב-20 באוגוסט 2014, דיר אל בלח, עזה. מוסטפא שרד את ההפצצה כיוון שהתעורר לתפילה והלך למטבח. ביתו והבית של בנו רפת נהרסו כליל ושמונה מבני משפחתו נהרגו, בינהם 3 מבניו ו-3 מנכדיו. שניים מילדיו של מוסטפא שרדו, שניהם נפצעו במהלך ההתקפה. התמונה צולמה ב-16 בספטמבר 2014, כחלק מפרוייקט #ObliteratedFamilies . (אן פאק/אקטיבסטילס)

מוסטפא אל-לאווח עומד מול הריסות ביתו, שהופצץ ב-20 באוגוסט 2014, דיר אל בלח, עזה. מוסטפא שרד את ההפצצה כיוון שהתעורר לתפילה והלך למטבח. ביתו והבית של בנו רפת נהרסו כליל ושמונה מבני משפחתו נהרגו, ביניהם 3 מבניו ו-3 מנכדיו. שניים מילדיו של מוסטפא שרדו, שניהם נפצעו במהלך ההתקפה. התמונה צולמה ב-16 בספטמבר 2014, כחלק מפרוייקט #ObliteratedFamilies . (אן פאק/אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

מדינות אירופה שיחררו ניצרה והצטרפו לגשמי הזעם הניתכים עלינו במקביל. הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס בעצרת הכללית של האו"ם (צילום: אמיר לוי / פלאש90)

סוף סוף צונאמי

הצונאמי המדיני שהזהרנו מפניו שנים ניתך עלינו באחת, ובמלוא העוצמה. זה שיושב בקודקוד יודע היטב שאם הצונאמי הזה יימשך, תהיה מדינה פלסטינית בלי שישאלו אותנו בכלל. עדיין אפשר לשנות כיוון, אבל לשם כך צריך להחליף את ההגה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf