newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

היום הבינלאומי נגד משלוחים חיים של עגלים: מייצגים בחופים וקמפיין חוצות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כעשרים פעילים לזכויות בעלי חיים קיימו הבוקר (שישי) מיצג מחאה בחופי תל אביב נגד משלוחים בינלאומיים של בעלי חיים. זהו המיצג השני מסוגו, אחרי מיצג דומה שהתקיים בחיפה, ובמקביל לקמפיין פרסום על גבי לוחות מודעות ברחבי תל אביב וירושלים נגד המשלוחים, שגורמים לחיות לסבל רב ולפעמים גם למוות.

כדי להעלות מודעות למצב זה טמנו הפעילים את ראשיהם בחול לזמן ממושך לצד שלט שקורא לבאי החופים לא לשתוק על קיומם של משלוחים חיים. במקביל לקמפיין תלויה ועומדת עתירה לבג"ץ נגד המשלוחים החיים, והצעת חוק בעניין של תמר זנדברג (מרצ) ומיקי זהר (ליכוד). ביום שני הקרוב יצוין היום הבינלאומי נגד משלוחים חיים.

לפי נתוני הפעילים, בשנה שעברה יובאו לישראל כ-290 אלף בעלי חיים, בעוד שהשנה המספר כבר זינק לכ-317 אלף רק בשבעת החודשים הראשונים – זאת לאור תהליך הסרת המכסים ופתיחת השוק לייבוא מוגבר מצד הממשלה.

"עגלים רכים וטלאים בני מספר חודשים עוברים גיהנום של ימים ושבועות במסעות מוות, רק כדי להישחט כאן. את חלקם אנו מתעדים כאשר גופותיהם נסחפות לחופי הארץ. הגיע הזמן לעצור את זה", נמסר ממארגני הקמפיין, הכוללים בין היתר את תנו לחיות לחיות וארגון אנונימוס. "משלוחים חיים הם התעללות קיצונית ומיותרת: אין שום סיבה לדחוס בעלי-חיים לאוניות צפופות ומצחינות, מתבוססים בהפרשותיהם, למסע מייסר שנמשך עד שלושה שבועות, שכרוך בפציעות, מחלות ותמותה".

> יומני האופנוע בפלסטין: למה שלא נסע לעין גדי?

קמפיין חוצות נגד משולחים חיים, קרית שלום, תל אביב (חגי מטר)

קמפיין חוצות נגד משולחים חיים, קרית שלום, תל אביב (חגי מטר)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

ככל שהתלמידים עולים בכיתות מהיסודי לעל-תיכוני, רמת השיעמום שלהם עולה (צילום אילוסטרציה: college degrees 360)

משעמם לתלמידים בבתי הספר - ולמשרד החינוך לא איכפת

כבר יותר מעשור מראות תוצאות מבחני פיז"ה כי רק שליש מהתלמידים בתיכון נהנים ממה שהם לומדים או שהלימודים מעוררים בהם סקרנות. הבעיה מוכרת וגם הוצעו לה פתרונות, אבל את משרד החינוך כנראה משעמם לטפל בה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf