newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

מאות במצעד הגאווה בחדרה: ללהט"בים יש זכות לחיות בכל מקום, לא רק בת"א

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מאות לקחו היום חלק במצעד הגאווה והסובלנות השלישי בחדרה. הצועדים. חברי הקהילה הלהטב"קית בעיר ולצידם תומכים מערים אחרות, צעדו ברחובות הראשיים של העיר כשהם נושאים דגלים בצבעי הקשת. הצועדים הדגישו את הזכות של להט"בים לחיות בכל מקום, לא רק בתל אביב – גם בפריפריה.

בתום הצעדה התכנסו החוגגים להפנינג, מופעי דראג, נאומים ומסיבת רחוב. בין הדוברים באירוע היו מנכ"לית חוש"ן, שהיא תושבת חדרה, נציגי הארגונים הדתיים, אנשי התא הגאה בחדרה, נציגת ארגון ההורים תהיל"ה והרבה בני ובנות נוער. האחרונים הפגינו נוכחות מרשימה במצעד לצד חברי וחברות הקהילה הטרנסית שדגליהם נראו בכל מקום. בתום הצעדה התכנסה הקהילה להפנינג גאווה בו הוצבו דוכנים של ארגוני הקהילה ביניהם חוש"ן, איגי, מעברים ופרויקט גילה.

דוכן של ארגון חוש"ן במצעד הגאווה בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

דוכן של ארגון חוש"ן במצעד הגאווה בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

פינה לזכר שירה בנקי, ניר כץ וליז טרובישי. מצעד הגאווה בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

פינה לזכר שירה בנקי, ניר כץ וליז טרובישי. מצעד הגאווה בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

תושבי העיר קיבלו את המצעד והצועדים ברוח טובה, וגם המשטרה הפתיעה בהנהגותה הנעימה, עד כדי שוטרות שרקדו עם הצועדים והצועדות. על אלו העיב מקרה אחד בו שני צעירים זרקו ביצים לעבר הצועדים. הביצים לא ממש פגעו, ושוטרים שהיו במקום הגיבו מיד ועיכבו לחקירה את השניים, בגיר וקטין בני  19 ו-15 שהועברו לתחנת חדרה.

מרימות. מצעד הגאווה בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

מרימות. מצעד הגאווה בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

השבוע הודיעו גם חברי הבית הגאה בבאר שבע על מצעד שיתקיים לראשונה בעיר, ב-14 ליולי. להט"בים בבאר שבע מוחים על יחס המוסדות העירוניים לקהילה הגאה בעיר, על היעדר תקצוב, חוסר פעולה לקידום הסובלנות כלפי הקהילה בעיר, ומכשולים שמערימה העיריה. הם אף איימו שבאם העירייה לא תתקצב את המצעד ופעילות להט"בית בעיר הם יאלצו לפנות לבג"ץ.

דראג על הבמה. מצעד הגאווה בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

דראג על הבמה. מצעד הגאווה בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

מתכוננים ומתכוננות להופעות. מאות השתתפו במצעד הגאווה השלישי בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

מתכוננים ומתכוננות להופעות. מאות השתתפו במצעד הגאווה השלישי בחדרה (צילום: אלמה ביבלש)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

בני משפחת טקה ביקשו לראות מי האיש שירה בסלומון, חומת השוטרים באולם לא נתנה להם. השוטר הנאשם לפני תחילת הדיון (צילום: אבי בלכרמן)

פתיחת משפט השוטר שהרג את סלומון טקה: הנאשם הוצג כקרבן

השופט פנה לבני משפחת טקה ואמר ש"אלימות לא תשפיע עליו", חומה של שוטרים הסתירו את הנאשם מבני המשפחה, אבל אחד הפעילים סיכם: כתב האישום מרוכך, אבל עצם העובדה שהוא נשפט היא הישג של המאבק

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf