newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

מי אמר שהמשטרה היא גוף לא פוליטי?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

יניב קובוביץ מ"הארץ" כותב היום (רביעי) על קליפ חדש של המשטרה לגיוס בני הציונות הדתית למשטרה (ראו כאן למטה). ואיך משווקים את המשטרה לפלח האוכלוסיה הזה? עם מבצעי הריסות בתים של בדואים, מעצר של אנשים שחורים, זירות פיגועים, והסתערות של חמושים ברובים ובכיפות על הר הבית / מסגד אל-אקצא.

זה קליפ מדהים מכמה סיבות. קודם כל, יש פה את ההנחה המובלעת שזה כל מה שמעניין את בני הציונות הדתית. סתם בילוש, או סיוע לאנשים במצוקה, או שיטור תנועה, או פיענוח פרשות שחיתות, או מעצר של עברייני מין, או הגנה על הפגנות, וכן הלאה (שלא לדבר על הריסת מאחזים לא חוקיים, רחמנא ליצלן) – כל אלה לא נתפסים במשטרה כרלוונטיים למגויסים מהציבור הזה.

שנית, גם אם זה מה שחושבים במשטרה על הציבור הדתי-לאומי, הנכונות לשווק את המשטרה ככה היא מסוכנת עוד יותר. למשטרה אין בעיה לארוז את עצמה כמי שנלחמת בערבים, ואין לה בעיה לנסות לגייס לשורותיה את מי שרוצה להצטרף אליה רק כדי להלחם בערבים, וכל זה תחת הכותרת של "ציונות" – המובלטת בקליפ.

בפעם הבאה שיגידו לכם במשטרה על פעולות אכיפה שונות שהן מתבצעות באופן שוויוני, או על כך שהמשטרה היא גוף לא פוליטי, או שידברו על משבר אמון בין המשטרה לבין האזרחים הערבים – תזכרו את הקליפ הזה.

> עיתונאיות, מחנכות ורופאות מחוץ לחוק: תכירו את הנשים של התנועה האסלאמית

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
טקס בקיבוץ, ביולי 1951 (צילום: פוטו ארדה, אביבה שני בית חרות)

טקס בקיבוץ, ביולי 1951 (צילום: פוטו ארדה, אביבה שני בית חרות)

למען העתיד המשותף, עלינו לשכוח את כל מה שלמדנו על ציונות

חוסר היכולת לדמיין מצב שבו המגורשים הפלסטינים חוזרים להיות חלק מחיינו מדגים את הכוח העצום של הדמיון הלאומי הציוני. כדי שנוכל לבנות מרחב של חיים בחירות ובשוויון, אנו צריכים לתרגל את הדמיון באמצעות לימוד מחדש של ההיסטוריה ואימוץ של גישה אקטיביסטית למציאות, ולתת מקום לנכבה ולשיבה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf