בשעת דיון בכנסת על מבקשי המקלט, פליטים קיימו "שוק עבדים" מחוץ למשכן

מאת:
השאירו תגובה
א א א

דיווח וצילומים: אורן זיו

בשעה שבכנסת התקיים הבוקר (רביעי) דיון על מצב הפליטים ומבקשי המקלט בישראל, ערכו מחוץ למשכן מבקשי מקלט אריתראים ופעילים ישראליים מיצג המדמה מכירת בני אדם בשוק עבדים בלוב, במחאה על הגירוש המתוכנן. שוק העבדים סימל, לדברי המוחים, את העתיד המצפה לפליטים לאחר גירושם.

אחד הפליטים שהשתתף במיצג אמר לשיחה מקומית: "לפני שמגרשים אותנו, בואו נשב ונדבר על הבעיה שלנו. תבינו קודם מה הבעיה באריתריאה. אנחנו פליטים. לא מסתננים ולא מהגרי עבודה. יש סכנה לחיים שלנו באריתריאה. אנחנו לא הולכים גם לרואנדה או אוגנדה. אם זה הפתרון אז נישאר כאן בכלא".

> השתיקה שמאפשרת לממשלה לגרש את הפליטים

"החלטה לא אנושית". ח"כ דב חנין במיצג "שוק עבדים" של מבקשי מקלט אריתראים מחוץ לכנסת במחאה על תוכנית הגירוש (צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס)

סיגל אביבי, פעילה למען זכויות פליטים ומבקשי מקלט, אמרה: "מה שעשינו פה היום זה מכירה פומבית של עבדים, כפי שמתרחש בלוב. לא מדובר במשהו תיאורטי: זה בדיוק מה שקורה למבקשי המקלט המגורשים מישראל. הם מגורשים בכוח מרואנדה, אוגנדה, דרום סודן ועד ללוב, שם הם נמכרים כעבדים. קיימת סכנה ממשית לחייהם. את המסר הזה האבו היום לכנסת להשמיע".

דב חנין (הרשימה המשותפת), חבר הכנסת היחיד שטרח להגיע להפגנת המחאה מחוץ לכנסת, אמר: "בהליך מהיר וכוחני הוחלט לגרש אלפים רבים של מבקשי מקלט בכוח, למקומות שבהם החיים שלהם יהיו בסכנה. זאת החלטה לא אנושית ומנוגדת למשפט הבינלאומי, החלטה שעושה שימוש ציני ופסול במצוקות של תושבי דרום תל-אביב. במקום לתת פתרונות אנושיים לבעיות של מבקשי המקלט, במקום להתמודד עם הבעיות הקשות הקיימות בדרום תל-אביב ולתת מענה לתושבים, הממשלה הזו פועלת בצורה פסולה ואכזרית. את המהלך הזה חייבים לעצור".

> אלפים חתמו על קריאה לטייסים: סרבו לקחת חלק בגירוש פליטים מישראל

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

הדחפורים הרסו משתלה, מגרש למכירת מכוניות ומספרה במקום, שייח' ג'ראח, ב-17 בינואר 2022 (צילום: אורן זיו)

לא היה שום צורך להרוס את בית משפחת סאלחייה

צביעת שטחים לצורכי ציבור, ללא התחשבות במצב הקיים וללא שיתוף התושבים, היא פרקטיקה מקובלת במזרח ירושלים. למרות זאת, המקרה של משפחת סאלחייה היה חריג: במקרים דומים אחרים עיריית ירושלים השתמשה בשטחים הפנויים בלי לגעת בבתי המגורים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf