הקצינים שתקפו עיתונאים נשפטו: אחד למאסר והשני לריתוק

מאת:
השאירו תגובה
א א א

קצין צה"ל שתועד בשבוע שעבר כשהוא זורק אבנים לעבר צלם עיתונות ישראלי וצלם פלסטיני נשפט לשבועיים בכלא הצבאי. קצין נוסף נשפט ל-30 ימי ריתוק לבסיס בשל אותו אירוע.

בווידאו, שפורסם לראשונה בשיחה מקומית ו-972 ביום שישי, נראה הקצין כשהוא זורק אבנים על צלם העיתונות חיים שוורצנברג ועל צלם של סוכנות העיתונות הצרפתית AFP בזמן הפגנה בכפר נבי סאלח. אחד משני הקצינים נראה כשהוא גם מפיל את שוורצנברג לארץ.

לפי דיווח ב"הארץ" מפקד חטיבת כפיר דן את השניים בדין משמעתי בשל התקיפה.

לפני שצפו בווידאו מסרו לנו נציגי דובר צה"ל שהחיילים במקום הפעילו "כוח סביר" נגד העיתונאים. לאחר שצפו בו אמרו ביחידה ל"הארץ" שמדובר ב"התנהגות חמורה". מדובר צה"ל טרם נמסרה לנו תגובה לשאלות נוספות שהעברנו בעקבות שפיטתם של שני הקצינים. נעדכן כאן אם וכאשר תשובות אלה יתקבלו.

זהו ממש לא המקרה הראשון בו כוחות הביטחון בישראל מתועדים כשהם תוקפים עיתונאים ומגני זכויות אדם בנבי סאלח ובהפגנות אחרות בגדה המערבית. עשרים עיתונאים פלסטינים יושבים כיום בכלא הישראלי, חלקם במעצר מנהלי, ללא כתב אישום – כך לפי ארגון העיתונאים הפלסטיני.

כתב: מיכאל שפר עומר-מן. הפוסט נכתב במקור באנגלית באתר 972+

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"בן חמש בחקירה, אין בושה למשטרה", קראו המפגינים נגד אלימות המשטרה בעיסאוויה. ההפגנה הערב מול מגרש הרוסים בירושלים (צילום: אורן זיו)

הפגנה מול מגרש הרוסים: "די לענישה הקולקטיבית בעיסאוויה"

כ-300 איש הפגינו הערב מול תחנת המשטרה במרכז ירושלים במחאה על ההתנכלות המתמשכת לשכונה במזרח ירושלים. "דרך עיסאוויה, רוצים להכניע את כל השכונות במזרח העיר", אמרו המפגינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf