newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בתמונות: צווי ההריסה לפלסטינים והרחבת ההתנחלויות ממשיכים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כתב וצילם: אחמד אל-באז

השבוע הוציאה המדינה צווי הריסה נגד שבעה בתי מגורים ומבנים אחרים בכפר שופא, שלידטולכרם בגדה המערבית. צווים אלו מצטרפים לחמישה צווים שחולקו בכפר מוקדם יותר השנה, ובסךהכל מתמודדים תושבי הכפר עם 12 צווי הריסה. לתושבי הכפר ניתנו 15 ימים להתנגד להחלטה בבית המשפט.

הכפר שופא מחולק למעשה לשניים – אדמותיו נמצאות בשטח B אזור הנתון לשליטה אזרחיתפלסטינית ולשליטה בטחונית ישראלית. לעומת זאת, כל המבנים הנמצאים תחת הריסה נמצאים בשטח C, שנמצא תחת שליטה ישראלית מלאה. הטיעון של המדינה להרס הצפוי הוא כמובן בלתי חוקית אבל לטענת התושבים, ישראל לא מאפשרת להם לבנות או לפתח תשתיות בכפרם.

>בתמונות: חקלאים פלסטינים שתלו עצים במחאה על הפקעת אדמות באזור שכם

בולדוזר פלסטיני לא פעיל בכפר שופא. מהפלסטינים נמנע לבצע כל עבודות תשתית בכפרם (אחמד אל באז/אקטיבסטילס)

בולדוזר פלסטיני לא פעיל בכפר שופא. מהפלסטינים נמנע לבצע כל עבודות תשתית בכפרם (אחמד אל באז/אקטיבסטילס)

״זהו הכיבוש״, מספר בהשלמה ת׳אאר דורובי, שקיבל צו הריסה לביתו החדש. כרגע הוא נמצא בעיצומו של הליך איסוף מסמכים כדי להתנגד להחלטה, גם אם זה נראה לו מאבק אבוד: ״אני לא מצפה לפתור את הסוגיה בבתח משפט, אבל אני אנסה״.

עבודות בניית הגדר החדשה סביב התנחלות אבני חפץ (אחמד אל באז/אקטיבסטילס)

עבודות בניית הגדר החדשה סביב התנחלות אבני חפץ (אחמד אל באז/אקטיבסטילס)

דורובי מספר כי הוא נאלץ לבנות על אדמתו הנמצאת בשטח C של הכפר, מאחר וכבר לא נותרו אדמות בשטח B. ״בגלל זה אנחנו נאלצים לבנות על אדמותינו בשטח הנמצא בשליטת ישראל המלאה, מחוסר ברירה״.

על הגבעה הסמוכה לכפר שופא, בולדוזרים ישראלים ממשיכים בעבודות ההתרחבות של ההתנחלות אבני חפץ. ניתן לראות את התוואי החדש לגדר ההתנחלות מהכפר, שתושביו מתלוננים על אובדן אדמותיהם בהדרגה לטובת ההתנחלות.

>פעילים פלסטינים הקימו מאחז ליד מעלה אדומים: מסרבים לסיפוח, מחזקים את אום אל חיראן

עבודות לבניית גדר סביב ההתנחלות אבני חפץ, 31 בינואר, 2017. (אחמד אל באז/אקטיבסטילס)

עבודות לבניית גדר סביב ההתנחלות אבני חפץ, 31 בינואר, 2017. (אחמד אל באז/אקטיבסטילס)

למרות החלטה 2334 של מועצת הביטחון של האו״ם נגד הבנייה בהתנחלויות, הדורשת מישראל בין היתר לחדול מלהרחיב את ההתנחלויות בגדה, הבנייה נמשכת. רק בשבוע שעבר, ישראל הודיעה על 2,500 יחידות דיור נוספות המתוכננות להיבנות בהתנחלויות נוספות.

>המשטרה והשר ארדן שוב משקרים על אירועי אום אלחיראן? מי היה מאמין

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

במקום דגל, רבים בציונות הדתית רואים בכפייה הדתית אבן נגף ביחסים בין הדת לאזרחים היהודים. ראשי "ימינה" במערכת הבחירות בספטמבר (צילום: בן דורי / פלאש 90)

הציונות הדתית מתפצלת, רק הסיפוח מחבר בין חלקיה

הטלנובלה שליוותה את הקמת ימינה ברגע האחרון ממש משקפת את המחלוקת העמוקה בין חרד"לים וליברלים בציונות הדתית. המכנה המשותף היחיד הוא הימין המדיני. מעבר לו, מסתתרת תהום עמוקה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf