newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הצבא סגר מרכז מידע בשכם והחרים מחשבים ומסמכים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

צילם וכתב: אחמד אל-באז

אתמול (שלישי) לפנות בוקר פשטו חיילים על "מרכז אחראר ללימודי אסירים ולזכויות אדם" אשר בשכם, והשאירו במקום צו לסגירת המרכז לתקופה של חצי שנה. במסגרת הפשיטה הוחרמו מחשבים, מסמכים וציוד נוסף של המרכז – כך לפי מנהל המרכז, פואד חופאש.

"הם עשו את זה כי הם יודעים איזה השפעה יש למחקרים שאנחנו עושים כאן במרכז", אומר חופאש. "מטרת הצעד הזה היא לסתום את הפה למרכז, שמפרסם הפרות זכויות אדם על ידי הכיבוש הישראלי".

מרכז אחראר נוסד לפני כשש שנים. מאז הקמתו הוא הפך למקור חשוב למידע ונתונים עבור כלי תקשורת מקומיים ובינלאומיים וכן לארגוני זכויות אדם, במיוחד בכל הנוגע לאסירים פלסטינים בבתי הכלא בישראל.

בתקופה האחרונה סגר הצבא גם שלוש תחנות רדיו בחברון לתקופות של עד 90 יום, בטענה ששידרו דברי הסתה. זאת בנוסף לעשרות פגיעות שונות בעיתונאים ובחופש העיתונאי בערים ובכלל ברחבי הגדה המערבית – כך לפי מרכז מאדא לפיתוח ולחופש העיתונות.

עדכון, 4.1: מדובר צה"ל נמסר כי "לאגודת הצדקה שנסגרה בעיר שכם קיימת זיקה הדוקה לארגון הטרור חמאס המתבטאת בין היתר בפעילות הסברה, קבלת מימון וחלוקת כספים לפעילים בארגון. צה״ל ימשיך לפעול לסיכול פעילות כטרור מכל סוג שהוא".

> עיתונאי פלסטיני שמוחזק במעצר מנהלי שובת רעב מעל חודש

פואד חופאש, מנכ"ל מרכז אחראר, במשרדו אחרי הפשיטה הצבאית (אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

פואד חופאש, מנכ"ל מרכז אחראר, במשרדו אחרי הפשיטה הצבאית (אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

צו הסגירה שהודבק על דלת מרכז אחראר (אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

צו הסגירה שהודבק על דלת מרכז אחראר (אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
פאיז וכרימאן, ילדיו של אנאס ג'והא, שנהרגו ונלכדו מתחת להריסות בהפצצה ישראלית בעיר עזה, לצד אישתו של אנאס, לנה (צילום: באדיבות אנאס ג'והא)

משרד הבריאות בעזה מעריך שהמספר הכולל של הנעדרים נע סביב 10,000. פאיז וכרימאן, ילדיו של אנאס ג'והא, שנהרגו ונלכדו מתחת להריסות בהפצצה ישראלית בעיר עזה, לצד אישתו של אנאס, לנה (צילום: באדיבות אנאס ג'והא)

החיפוש הנואש אחרי הילדים הנעדרים בעזה

קבורים מתחת להריסות, אבודים בכאוס, גופות רקובות שכבר לא ניתן לזהות: המאבק למצוא אלפי ילדים שנעלמו במתקפות הישראליות הבלתי פוסקות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf