newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הפגנות ועצרות מחאה ברחבי הארץ בעקבות הריסת הבתים בקלנסווה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

לצד השביתה הכללית עליה הכריזה אתמול (שלישי) ועדת המעקב העליונה, התקיימו היום ברחבי הארץ שורת עצרות והפגנות במחאה על הריסת 11 הבתים אתמול בקלנסווה.

מאות אנשים השתתפו בהפגנה שנערכה בכניסה לקלנסווה. ח"כ דב חנין, שנפגש עם ועד הפעולה של התושבים, אמר לאחר הפגישה "כואב הלב לראות משפחות שבתיהן נהרסו עליהן. אלו בתים שנבנו על אדמה פרטית, ולא על אדמות של מישהו אחר או על אדמות מדינה. הסתה נגד המיעוט היא מפלטו של הנבל. במקרה של נתניהו ברור שכעומק החקירה, כך גודל ההריסות והחורבן שהוא מתכוון להמיט על האזרחים הערבים".

דב חנין בהפגנה בקלנסווה (באדיבות דוברות הרשימה המשותפת)

דב חנין בהפגנה בקלנסווה (באדיבות דוברות הרשימה המשותפת)

חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה ועאידה תומא-סלימאן בהפגנה בקלנסווה

חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה ועאידה תומא-סלימאן בהפגנה בקלנסווה

ח"כ ג'מאל זחאלקה אמר בהפגנה: "הריסת הבתים היא הכרזת מלחמה על האזרחים הערבים. נתניהו מוביל מסע שיסוי והרס נגד הציבור שלנו, ומנסה לכסות על השחיתות במעטה של אובר-פטריוטיזם. אין אנו מעוניינים בעימות והצענו הידברות לפתרון בעיית הבתים הלא מורשים, אך הממשלה שלחה בולדוזרים להריסה ולא הותירה לנו ברירה אלא להגן על בתינו בגופנו".

גם בכניסה לאום אל-פחם נערכה הפגנת מחאה נגד הריסת הבתים. ח"כ יוסף ג'בארין שהשתתף בהפגנה קרא לרשויות המדינה לאשר תוכניות מתאר שיענו על צרכי הפיתוח בחברה הערבית כדי לאפשר מימוש הזכות לבית ולקורת גג בכבוד.

ילדים מפגינים בקלנסווה (קרן מנור/אקטיבסטילס)

ילדים מפגינים בקלנסווה (קרן מנור/אקטיבסטילס)

הפגנה בקלנסווה

עצרות מחאה התקיימו גם באוניברסיטה העברית בירושלים, ובאוניברסיטת תל-אביב בהשתתפות ח"כ עאידה תומא-סלימא. הנה דברים שאמרה בהפגנה (צילום: קרן מנור/אקטיבסטילס):

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
כ-40 אחוז מתקציב החינוך של מועצת אלקסום מוקדש להסעות של ילדים מהכפרים הבלתי מוכרים. ילדים בדואים בדרך לבית ספר בנגב (צילום יעלה רענן, המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים)

יסחבו פערי התפתחות והשכלה עד אחרית חייהם. ילדים בדואים בדרך לבית ספר בנגב (צילום: יעלה רענן, המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים)

הילדים הלא מוכרים להורים הלא מוכרים בכפרים הלא מוכרים בנגב

אלפי ילדים בגיל חינוך חובה בכפרים הלא מוכרים בנגב לא רשומים לגנים. במקום לספק כיתות, המדינה מתעלמת מהחלטות ומציעה פתרונות גרועים. במשך שנים ישראל מתעמרת בתושבים בתקווה שיעזבו את אדמותיהם, והילדים משלמים את המחיר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf