היי, ביבי, איפה זה "שם"?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בנימין נתניהו ממשיך היום להוכיח את מחויבותו לאג'נדה של הסתה ואלימות. הפעם, בתגובה להפגנות שהתקיימו ביומיים האחרונים בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, אמר נתניהו:

אנחנו ננצח את הטרור יחד. ניאבק בהסתה שמובילה הרשות הפלסטינית, נפעל בנחישות נגד המתפרעים שקוראים להשמדת מדינת ישראל. לכל המפגינים בגנותה של ישראל ובזכות המדינה הפלסטינית אני אומר דבר פשוט: אני מזמין אתכם לעבור לשם, לא נערים עליכם שום קושי.

מעבר לכך שראש הממשלה מביע אפס סובלנות או הבנה לרגשותיהם של יותר מחמישית מאזרחי המדינה – שלא קוראים להשמדה אלא דורשים שיתייחסו אליהם כאל שווים – עולה פה שאלה קשה ומעניינת: איפה זה בכלל "שם"?

ישרא, כידוע, שולטת בכל המרחב בין הירדן לים. אין ולא הייתה מעולם מדינה פלסטינית. החיים בשטחים הכבושים מנוהלים על ידי ישראל, בין אם בשלטון צבאי ישיר או עקיף, אבל אין חולק על כך שמדינה פלסטינית – יוק. אז לאן בדיוק רוצה נתניהו לשלוח את המפגינים? תגיד, ביבי, איפה זה שם?

> מעזה ועד כפר כנא – בסוף הכל חוזר לביבי

> היקום קורס לתוך עצמו בהצעת החוק להחלת החוק הישראלי בהתנחלויות

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

אנו הפלסטינים זקוקים לכוח פוליטי חדש שמדבר על צדק ושוויון

ההסכמים בין שלוש מדינות האפרטהייד ישראל, איחוד האמירויות ובחריין, מחייבים שינוי עמוק באסטרטגיה הפלסטינית, ומעבר להתמקדות בטיפוח היחסים עם ארגוני חברה אזרחית. פריצת דרך כזאת תושג באמצעות בניית תנועת שמאל פלסטינית חזקה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf