newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

ועידת האגודה האנתרופולוגית האמריקאית תומכת בחרם על ישראל

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ועידת האגודה האנתרופולוגית האמריקאית הצביעה אתמול (שישי) בערב ברוב עצום על תמיכה ביוזמת החרם על מוסדות אקדמיים בישראל. ועידת האגודה היא הגוף האקדמי הגדול ביותר בארה"ב שקיבל החלטה מסוג זה עד היום, שעיקרו – כהגדרת חברי האגודה שהובילו את ההצעה – הבעת סולידריות עם העם הפלסטיני והתנגדות לכיבוש הישראלי.

אף על פי כן ההחלטה של ועידת האגודה לא תכנס לתוקף בינתיים. בחודשים הקרובים תתקיים הצבעה כללית בקרב כל 12 אלף האנתרופולוגים החברים באגודה, ורק אם אלה יאשרו אותה היא תיושם.

ההחלטה, שהתקבלה בכינוס השנתי של הוועידה ברוב של 1046 מול 136, תוביל לכך שהאגודה עצמה לא תקיים כל קשר עם מוסדות אקדמיים בישראל, אך חוקרים ישראלים עצמאיים יוכלו להשתתף באירועים של האגודה. כמו כן חברי האגודה יוכלו להחליט באופן עצמאי איך הם מיישמים את ההחלטה כל אחד בעבודתו הוא.

בהודעה של קבוצת האנתרופולוגים שדחפה בשנים האחרונות לקידום ההחלטה הזו נכתב שיוזמת החרם נועדה להגיב להפרה השיטתית והמתמשכת של זכויות הפלסטינים על ידי ישראל, ולמחות נגד חלקה של האקדמיה הישראלית בביצוע ההפרות האלה.

באתר היוזמה מצוינות דוגמאות למעורבות זו של האקדמיה בכיבוש, ובהן עצם קיומה של אוניברסיטת אריאל בהתנחלות ובניית חלקים מהאוניברסיטה בירושלים על שטחים כבושים, המעורבות של הטכניון ואוניברסיטאות תל אביב ובן גוריון בפיתוח אמצעי לחימה ותורות לחימה שמשמשות את הצבא בשטחים, ההחלטה של המרכז הבינתחומי בהרצליה לתת נקודות אקדמיות לסטודנטים שמעורבים ביוזמות הסברה, ועוד מוזכרת שם ההעדפה שמקבלים יוצאי צבא בזכאות למעונות באוניברסיטאות בארץ, שמובילה לאפליה כלפי ערבים.

> האם עובדים פלסטינים ייפגעו מההחלטה לסמן מוצרי התנחלויות?

> "אנחנו הופכים למיינסטרים": ראיון עם עומר ברגותי, ממנהיגי תנועת החרם

ועידת האגודה האנתרופולוגית האמריקאית מצביעה על יוזמת החרם על מוסדות אקדמיים בישראל (אלכס שמס)

ועידת האגודה האנתרופולוגית האמריקאית מצביעה על יוזמת החרם על מוסדות אקדמיים בישראל (אלכס שמס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

ראשי כחול לבן, בני גנץ ומשה (בוגי) יעלון, בביקור בוורד יריחו, סמוך לבקעת הירדן, ב-21 בינואר 2020 (צילום: הדס פארוש / פלאש90)

תספחו, ימנים, תספחו

העובדה שגנץ אימץ את עולם המושגים של הימין מראה שהמהלך של נתניהו להפוך את הכיבוש לשקוף הצליח יותר מדי. הפיכת שיח הריבונות, שעד לא מזמן נח בשוליים הסהרוריים של הימין, למיינסטרים צפויה לטלטל את הסטטוס קוו הנוח כל כך לישראל, זה שמאפשר לה את המשך הכיבוש והרחבת ההתנחלויות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf