תושבי גבל עמל בהפגנה מול ביתו של יצחק תשובה: "חזור בתשובה!"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בעיצומו של חודש אלול, חודש התשובה והסליחות, הפגינו אמש (מוצ"ש) כמה עשרות תושבי גבעת עמל ופעילים חברתיים מול ביתו של הטייקון יצחק תשובה, וקראו לו "לעשות תשובה" ולחזור בו מכוונתו לפנות את התושבים לטובת הפרוייקטים הנדל"ניים שהוא רוצה לקדם. תשובה תובע עשרות משפחות מהשכונה במיליונים על שימוש "לא מורשה" בקרקע שרכש לפרוייקט המגורים שלו "פארק בבלי", בו שותפה גם עיריית תל אביב.

המפגינים קראו בין היתר "תשובה זורק משפחות לרחוב", ו"גבעת עמל נלחמת על הבית".

לפני חודש הפגינו התושבים והפעילים מול ביתו של שר האוצר משה כחלון, וערכו במקום "קבלת שבת" במהלכה קראו לשר להתערב כדי למנוע את גירוש המשפחות מביתם.

הפעילה החברתית כרמן אלמקייס שנכחה בהפגנה כתבה היום בעמוד הפייסבוק שלה על נוכחות משטרתית מתוגברת במקום. "אתמול בהפגנה קיבלנו שוטר סמוי שמשחק אותה פעיל שיצא איתנו מגבעת עמל עד ההפגנה ונשאר איתנו עד הסוף, בכניסה לנתניה עצרה משטרה את האוטובוס וכפתה עלינו לנסוע אחריה, בבית של תשובה כבר עמדו משטרות, שוטרי מג"ב וכמובן סמויים גם מטעם המשטרה וגם מטעם תשובה. מיותר לציין שכל המשטרה והסמויים היו משועממים מכיוון שאנחנו שומרי חוק ואתם תכלס שומרים על הפושעים האמיתיים".

> שקרים שימנים מספרים לעצמם על אותנטיות

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

שישה מבני משפחת אבו חלימה נשרפו למוות מפגיעת פצצת זרחן ב-2009, בהם תינוקת בת שנה (צילום: מוחמד אל-באבא)

הדנ"א של הכיבוש

האלימות וטיוחה, שני הסלילים השזורים זה בזה. הנה הם לפניכם: 30 מקרים, מקרה אחד מכל שנה מאז הקמת בצלם ב-1989. 30 מקרים מתוך אלפים, קצה הקרחון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf