בעקבות תביעת ההשתקה: קמפיין תמיכה של ארגון העיתונאים בעיתונאית שרון שפורר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ארגון העיתונאים משיק קמפיין תמיכה בעיתונאית שרון שפורר, בעקבות תביעת הענק שהגישה נגדה חברת הנדל"ן אורבן (לשעבר "מיזמים").

כזכור, חברת אורבן תבעה את העיתונאית על סך 1,685,000 ₪, לאחר ששפורר כינתה את החברה "מפוקפקת" מכיוון שהייתה בבעלותו של סוחר הנשים לשעבר (שהפך לעד מדינה) דודו דגמי (מאז שינה דגמי את שמו, אך השם החדש אסור בפרסום).

תחת הכותרת "גם אני שרון שפורר", מזמין הארגון את הציבור להצהיר על נכונות לחלוק עם שפורר כל סכום פיצוי עתידי שעלול לפסוק לה בית המשפט. שאיפת הקמפיין היא להגיע ל-3000 איש לפחות שיתחייבו לעניין, כך שגם אם במקרה הלא סביר בית המשפט יפסוק כי על שפורר לשלם לחברה את מלוא הפיצויים שדורשת התובעת, יהיה על כל אחד מהם נטל של 560 שקלים לכל היותר.

מתוך הקמפיין:

מה תרוויחו? תתנו יד להקמת כוח הרתעה ציבורי נגד איום ההשתקה. בנוסף, תתנו עוד פומביות לסיפור שחשפה שפורר בכתבותיה, אודות מי שהיה סוחר נשים גדול, עבריין מורשע, שהפך לאיל נדל"ן משגשג ונותר חופשי בחסות הסכם "עד מדינה". בטווח הארוך, נעמיד עוד נדבך לחופש העיתונות ונתרום לשינוי כללי המשחק בכל הנוגע לתביעות השתקה. בכך נחזק את הסיכוי שלנו, כאזרחים, לקבל עוד מידע על עוולות אחרות מצד בעלי ממון וגורמים בעלי כוח. בעיקר, אם תתנו יד ל"גם אני שרון שפורר "תעשו משהו טוב. משהו טוב בשבילכם ובשביל החברה בה אתם חיים".

> אפקט הבומרנג של תביעות ההשתקה מגיע לחברת אורבן נדל"ן

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מציג את הסיפור הפלסטיני באופן שטחי. מתוך הסרט "אמירה" (צילום מסך מטריילר הסרט "אמירה"

מציג את הסיפור הפלסטיני באופן שטחי. מתוך הסרט "אמירה" (צילום מסך מטריילר הסרט "אמירה"

זרעים של בלגן: הסרט הירדני שהרגיז את הפלסטינים

בגיל 16 מגלה אמירה, גיבורת הסרט שנבחר לייצג את ירדן באוסקר, שהיא לא בתו של אסיר פלסטיני אלא של הסוהר שלו. אבל הפרובוקציה לא עובדת, ואפשר להבין למה הפלסטינים מבקשים להחרים את הסרט

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf