newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

תמונות השבוע: תמיכה באסירים הפלסטינים, האפריקאים והסרבנים

אירועי סולידריות עם מאה העצירים המנהליים ששובתים רעב זה שלושה שבועות. תמיכה בסרבני המצפון. סטודנטים מציינים את הנכבה. פשעי שנאה. כנסים בחולות. צעדת השרמוטות. תמונות השבוע ה 9-15 למאי

מאת:
ילדים פלסטינים במחנה הפליטים עאידה, מעיפים עפיפונים מעל חומת ההפרדה, בזמן אירוע לציון הנכבה, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

ילדים פלסטינים במחנה הפליטים עאידה, מעיפים עפיפונים מעל חומת ההפרדה, בזמן אירוע לציון הנכבה, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

סטודנט פלסטיני אזרח ישראל, מניף דגל פלסטין בזמן טקס לציון יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב, ה-11 למאי, 2014. ברקע דגלי ישראל מונפים על ידי מפגינים ימניים. (אקטיבסטילס)

סטודנט פלסטיני אזרח ישראל, מניף דגל פלסטין בזמן טקס לציון יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב, ה-11 למאי, 2014. ברקע דגלי ישראל מונפים על ידי מפגיני ימין. (אקטיבסטילס)

אימו של אוריאל פררה, סרבן מצפון אשר יושב כרגע בכלא צבאי  בשל סירובו, נואמת בזמן הפגנת סולידריות עם בנה מול אקטיביסטים ישראלים, מול הקרייה בתל אביב, ה-8 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

אימו של אוריאל פררה, סרבן מצפון אשר יושב כרגע בכלא צבאי בשל סירובו, נואמת בזמן הפגנת תמיכה בבנה, מול הקרייה בתל אביב, ה-8 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים מציינים 66 שנים לנכבה, שכם, הגדה המערבית, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים מציינים 66 שנים לנכבה, שכם, הגדה המערבית, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

משפחות של אסירים פלסטינים הכלואים בבתי כלא בישראל מול משרדי הצלב האדום, עזה, ה-12 במאי, 2014. יותר מ-100 עצירים מנהליים הכלואים בישראל שובתים רעב החל מה-24 לאפריל, 2014. (אקטיבסטילס)

משפחות של אסירים פלסטינים הכלואים בבתי כלא בישראל מול משרדי הצלב האדום, עזה, ה-12 במאי, 2014. יותר ממאה עצירים מנהליים הכלואים בישראל שובתים רעב החל מה-24 לאפריל, 2014. (אקטיבסטילס)

אקטיביסטית צרפתיה מתעמתת עם חיילים ישראליים בזמן הפגנה נגד חומת ההפרדה והכיבוש, אל-מעסארה, ה-9 במאי, 2014

פעילה צרפתיה מנסה לעבור שורת חיילים בזמן הפגנה נגד חומת ההפרדה והכיבוש, אל-מעסארה, ה-9 במאי, 2014. (אקטיבסטילס)

ילדים פלסטינים מחלקים פרחים לעוברי אורח ברחובות עזה, בשמם של אסירים פלסטינים הכלואים בבתי כלא בישראל בזמן אירוע סולדריות, עזה, ה-11 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

ילדים פלסטינים מחלקים פרחים לעוברי אורח ברחובות עזה, בשמם של אסירים הכלואים בבתי כלא בישראל, עזה, ה-11 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

צעירים בדואים מהכפר הלא-מוכר ביר אל-ח׳מאם, מצטלמים על סוסיהם, הנגב, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

צעירים בדואים מהכפר הלא-מוכר ביר אל-ח׳מאם, מצטלמים על סוסיהם, הנגב, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

קריאות נאצה נגד ערבים מרוססות על קירות של מבנה בפתח תקווה, ה-11 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

כתובות נאצה נגד ערבים מרוססות על קירות של מבנה בפתח תקווה, ה-11 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

צאדיק אל-צאדיק, מבקש מקלט סודני שנשלח על ידי רשויות ההגירה לאתיופיה, חוזר למתקן חולות לאחר שהוחזר לישראל, ה-11 במאי, 2014. (אקטיבסטילס)

סאדיק אל-סאדיק, מבקש מקלט סודאני שנשלח על ידי רשויות ההגירה לאתיופיה, חוזר למתקן חולות לאחר שהוחזר בכפייה לישראל, ה-11 במאי, 2014. (אקטיבסטילס)

ניזאר אל-וואן מתאושש בביתו שבג׳אבליה, יום לאחר שנורה על ידי חיילים ישראליים ליד הגבול, ה-12 למאי, 2014. ניזאר, אב לארבעה, נורה ללא אזהרה כשאסף חצץ בשטח האסור ליד הגבול. (אקטיבסטילס)

ניזאר אל-וואן מתאושש בביתו שבג׳אבליה, יום לאחר שנורה על ידי חיילים ליד הגבול, ה-12 למאי, 2014. ניזאר, אב לארבעה, נורה ללא אזהרה כשאסף חצץ בשטח האסור ליד הגבול. (אקטיבסטילס)

מארון אסטרפאנוס, עיתונאית אריתארית שחיה בשבדיה, מדברת עם מבקשי מקלט אפריקאיים מול מתקן חולות, ה-11 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

מארון אסטרפאנוס, עיתונאית אריתארית שחיה בשבדיה, מדברת עם מבקשי מקלט אפריקאיים מול מתקן חולות, ה-11 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

אקטיביסטיות ישראליות מפגינות נגד אלימות והטרדות מיניות נגד נשים, תל אביב, ה-9 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

מפגינות נגד אלימות והטרדות מיניות נגד נשים, תל אביב, ה-9 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

מבקשי מקלט אפריקאיים הכלואים במתקן חלות נפגשים עם אקטיבסטים ישראלים מחוץ למתקן, ה-11 למאי, 2014.

מבקשי מקלט אפריקאיים הכלואים במתקן חלות נפגשים עם פעילים ישראלים מחוץ למתקן, ה-11 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

 

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
עיד הדאלין על הריסות ביתו בכפר אום אל ח'יר (צילום: אורן זיו)

עיד הדאלין על הריסות ביתו בכפר אום אל ח'יר (צילום: אורן זיו)

"תיעדתי הרבה הריסות בחיי. את הריסת ביתי לא הייתי מסוגל לצלם"

ביתו של הצלם, האקטיביסט והאמן עיד הדאלין באום אל ח'יר – כפר בדרום הר חברון שההתנחלות כרמל מקיפה כמעט מכל הכיוונים – נהרס בסוף יוני. "אני לא אוהב להכניס לראש של הבנות שלי מילים גדולות כמו גזענות ואפרטהייד, אבל זאת המציאות"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf