newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

שיעור בשוויון: תיכוניסטיות יפגינו נגד אפליה מגדרית

דורשות להפסיק את האפליה בקוד הלבוש בין נערות לנערים בבתי הספר, וקוראות להקצות משאבים לתוכנית לימוד בנושאי מגדר וחינוך מיני ולסדנאות מגדר לצוותים החינוכיים. שישי ב-11 וחצי בכיכר רבין

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כותבת אורחת: רותם אלישע

מחר (שישי) בשעה 11 וחצי תתקיים בכיכר רבין בתל אביב הפגנה ראשונה מסוגה של נערות מכל רחבי הארץ כנגד היעדר שיעורי מגדר וחינוך מיני ונגד אפליה בקוד לבוש בבתי ספר רבים בארץ. מי היה מאמין שמדף פייסבוק אחד תצמח מחאה כה גדולה שלא מתמקדת רק בבעיות החיצוניות של אפליה על רקע מגדרי, אלא מבינה שאלו משמרות את החברה הסקסיסטית והמפלה בה אנו חיות.

עם תחילת שנת הלימודים פתחתי דף פייסבוק שנקרא "מפסיקות לשתוק – נלחמות למען החופש והשוויון". את הדף פתחתי בעקבות האפליה בקוד הלבוש בין נערים לנערות בתיכונים רבים. הסיבה שהציגו המורים בבתי ספר רבים הייתה שמכנסיים קצרים לנערות זה לא צנוע וזה עלול גם להפריע לבנים להתרכז ולגרום להטרדות מיניות. האמירות האלו פוגעות מאוד בתלמידות ומעבר לזה פוגעות בנשים ככלל. המסר של "מפסיקות לשתוק" הוא שבמקום לחנך את הנערות איך להתנהג ואיך להתלבש כדי שלא יטרידו אותן, צריך לחנך את הנערים לא להטריד מינית וזה לא משנה מה הבחורה לבשה, עשתה או שתתה.

> מורי המכינה באוניברסיטת ת"א נאבקים נגד סגירתה

"מפסיקות לשתוק" (צילום: רותם אלישע)

"מפסיקות לשתוק" (צילום: רותם אלישע)

בנוסף לכך משרד החינוך אינו מקצה משאבים למען תכנית לימודית מסודרת בנושא מגדר וחינוך מיני. בעקבות כך תלמידים ותלמידות רבות נחשפים למידע שגוי לגבי מין, הסכמה, רצון, אמצעי מניעה ועוד. את רוב המידע שואבים בני הנוער מפורנו, מה שגורם לתרבות אלימה שמחפיצה נשים ורואה בנשים אובייקט מיני ותו לא.

> המהפכה האחרונה של פירון: איך לקחת כסף מחלשים ולצאת חברתי

סדנת מגדר לבנות נוער. "מפסיקות לשתוק" (צילום: רותם אלישע)

סדנת מגדר לבנות נוער. "מפסיקות לשתוק" (צילום: רותם אלישע)

בהפגנה אנו נדרוש ממשרד החינוך: להפסיק את האפליה בבתי הספר, ולהקצות משאבים לתכנית לימודית מסודרת בנושא מגדר וחינוך מיני ולסדנאות לצוות החינוכי לגבי מגדר כדי שלהעלות את המודעות ורמת הרגישות של הצוותים החינוכיים לנושאים הללו.

רותם אלישע היא תלמידת תיכון מרמלה ופעילה חברתית.

> בין אלי ישי לעדינה בר שלום: השבוע הגורלי של ש"ס

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

יונתן פולק מובא לדיון בבית המשפט בירושלים, ב-15 בינואר 2019 (צילום: אורן זיו)

המשטרה הרחיקה את יונתן פולק מהשטחים אף שהוא עצור

פולק עצור כבר כשבועיים לאחר שסירב להתייצב לדיונים בקובלנה שהגיש נגדו ארגון הימין עד כאן. התזמון, בסמוך להודעת השר בנט על צווי הרחקה מינהליים לפעילי שמאל, מעלה תהיות קשות, לאחר שבשנתיים האחרונות פולק לא נעצר או זומן לחקירה, וגם אחרי שנעצר לא הובא לחקירה במשטרה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf