שניים עשר אסירים פוליטיים איראניים פתחו בשביתת רעב

האסירים הכריזו על מחאתם בעקבות התקפה אלימה של כוחות הביטחון על אגף האסירים הפוליטיים בכלא אווין שבטהראן שהותירה רבים פצועים קשות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בעקבות המתקפה האלימה של כוחות הביטחון על אגף 350 בכלא אווין בטהראן בו כלואים מרבית האסירים הפוליטיים ופציעתם האנושה של רבים מן האסירים, ולאור ההכחשה של הגורמים הרשמיים במדינה את האירועים האלימים, הכריזו 12 מקרב האסירים על פתיחה בשביתת רעב החל מהיום, יום שני, 21 באפריל. במכתב פתוח שפרסמו מן הכלא, הם מסבירים את הרקע להחלטתם:

בשם האל המבורך,

האל סולד מדברי זעם אלא אם נעשה לך עוול

העם האיראני האציל,

ביום חמישי 17 באפריל התרחשו באגף 350 של כלא אווין, בו מוחזקים מרבית האסירים הפוליטיים, אירועים שאין דרך לכנותם אלא כאסון, והאסירים היו נתונים למתקפה שרוב אזרחי המדינה שמעו אודותיה ברמה כזו או אחרת.

פירוט המתקפה האלימה וחסרת התקדים מצד כוחות בלבוש אזרחי וכן כוחות הביטחון של הכלא כנגד אסירי האגף כבר הובא בהרחבה לידיעת נשיא המדינה וראש המועצה העליונה לביטחון לאומי וכן לידיעתו של התובע הכללי של טהראן בצירוף עדויות מפורטות על הפשעים.

מתקפה זו הותירה מאחוריה מספר רב של פצועים ושילחה 32 מתוכם אל תאי הבידוד ואל מרפאת הכלא, כאשר אחדים מתוכם סובלים מפציעות קשות ביותר ומצבם חמור ומעורר דאגה. בנוסף לפצועים שהוצאו מן האגף, ישנו מספר משמעותי של אסירים פצועים הנמצאים עדיין בפנים ולמרבה הצער הטיפול הרפואי בהם מתעכב.

יש מקום להצטער על כך כי במקום לטפל באירועים בלתי חוקיים אלה ולמצות את הדין עם האחראים להם, חלק מהגורמים המוסמכים הכחישו את שקרה במהלך ראיונות והתבטאויות פומביות, דבר שהוא בבחינת תמיכה ברורה בפושעים ובפורעי החוק.

חלק ניכר מאסירי האגף הכריז על כוונתו לפתוח בשביתת רעב, ואחדים כבר החלו בה. אנו, החתומים מטה, נתחיל בשביתת רעב מצהרי יום שני, 21 באפריל, במחאה על המתקפה הבלתי חוקית והפרת זכויות האסירים, וכן במחאה על ההתעלמות מהפשעים שנעשו באגף והפצת מידע כוזב במטרה להסתיר את העובדות.

אנו מתפללים לאל כי צעד צנוע זה ישמש כמנוף לשיקום זכויותיהם הנרמסות של הקורבנות.

על החתום:

1. חסן אסדי זיד-אבאדי

2. אמיר אסלאמי

3. אכבר אמיני ארמכי

4. עמאד בהאוור

5. קרבאן בהזאדיאן נז'אד

6. מסעוד פדראם

7. אמין צ'אלאכי

8. מחמד-צאדק זבאני אמלשי

9. עלי-רזא רג'אא'י

10. סיד חסין רונקי מלכי

11. רזא שהאבי

12. מחסן מיר-דאמאדי

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

לפי דעתם של מנהלי בתי הספר, יותר משליש מהתלמידים לומדים אצל מורים שלא מתאימים לצרכים שלהם. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: פלאש 90)

איכות ההוראה מידרדרת, אבל זה לא קשור להישגי התלמידים

מבחני פיזה מגלים שכמעט בכל פרמטר, איכות ההוראה בישראל נמוכה מהממוצע במערב ונמצאת בירידה. אבל אותם מבחנים לא מצאו קשר בין איכות המורים להישגי התלמידים. את התשובות צריך למצוא במקום אחר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf