פעילים בח'אן אל אחמר: גורלו של הכפר נחרץ

היום, בפעם השנייה ברציפות, הגיעו דחפורים לכפר הבדואי הצפוי להריסה ליד מעלה אדומים. הפעם העבודות נעשו גם בין הבתים. פעילים ניסו לעצור את הדחפורים, שלושה נעצרו

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כוחות משטרה מלווים בחפורים,, צבא ומנהל אזרחי הגיעו בשעות הבוקר המוקדמות לח'אן אחמר, זה היום השני ברצף, כדי להמשיך את העבודות לקראת הריסת הכפר הבדואי, שנמצא סמוך למעלה אדומים.

אתמול החלו הדחפורים להכשיר דרכים בכפר כדי לאפשר גישה לכוחות הריסה ופינוי, שצפויים לצאת לפועל בימים הקרובים. היום הם המשיכו בהכנת דרכי עפר בכפר. עם הגעת הדחפורים הבוקר, כעשרה פעילים פלסטינים, ישראלים ובינלאומיים התיישבו מול אחד מהם וחסמו את העבודות כשהם קשורים זה לזה בשרשראות. מאחוריהם עמדו עשרות פלסטינים ותושבי הכפר שקראו קריאות נגד הריסת הכפר.

פעיל אחד הצליח להיקשר לבולדוזר עצמו. השוטרים הכריזו על האזור כשטח צבאי סגור, ואחרי מספר דקות עצרו שלושה פעילים בינלאומיים. בהמשך הבוקר ריכזו כוחות המשטרה את כל הפעילים בחצר בית הספר ומנעו מהם לעזוב את המקום.

בניגוד לאתמול, אז התנהלו העבודות עבדו רק מסביב לבתים, היום החלו בעבודות בין הבתים עצמם וליד בית הספר. המשטרה מנעה גם מתושבי הכפר לנוע בחופשיות בכפר.

עיתונאים ופעילים, שניסו להגיע למקום, נעצרו בכביש הראשי על ידי שוטרים שגם חסמו את החניה שממול לכפר וחילקו דוחות תנועה למי שחנה בשוליים ואפילו למי שנעצר לרגע להוריד נוסעים.

דיפלומטים משוודיה, אירלנד, נורווגיה, הולנד, בריטניה ומדינות נוספות ערכו ביקור קצר בכניסה כפר, אך עזבו מבלי שניתן להם לסייר בכפר עצמו.

״למרות שאלה עבודות הכנה, בפועל ההריסה החלה״, אמרה פעילה שנמצאת בכפר כדי לתמוך בתושבים. ״עוד לא הורסים בתים, אבל נראה שגורלו של הכפר נחרץ״.

בלילה ישנו בכפר עשרות פעילים והם מתכננים שהייה רצופה במקום בימים הקרובים. למרות הגבלות הגישה למקום, פעילים ותומכים רבים צפויים להגיע לקראת סוף השבוע. מחר (שישי) בצהריים תתקיים תפילת יום שישי גדולה בכפר במחאה על ההריסה הצפויה.

 

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

בהולנד 30% מהדירות נמצאת בבעלות ציבורית. בישראל - שני אחוז בלבד. פרויקט בנייה ברמת בית שמש (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

נתניהו לא הצליח לתת לישראלים חלופה לרכישת דירה

נתניהו התגאה היום שהצליח "ליישר" את מחירי הדירות, אבל המחירים נשארו גבוהים מאוד. באירופה יש לאזרחים אופציות אחרות, בישראל - לא. שוק הדיור נשאר מחולל אי-השוויון הגדול ביותר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf