פסטיבל זאפה בסילוואן: לא לתת לאלע"ד במה

כחלק ממאמציה להיכנס לקונצנזוס ולטשטש את העוולות שלה במזרח ירושלים, עמותת אלע"ד גייסה את זאפה לפסטיבל "live בגיא". זו הזדמנות דווקא להזכיר לציבור שמה שאלע"ד עושה אינו חלק מהקונצנזוס  

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בשבוע הבא צפוי להתקיים פסטיבל "זאפה live בגיא". הפסטיבל הוא שיתוף פעולה בין קבוצת זאפה ובין עמותת המתנחלים אלע"ד. מי שיגיע לאחת משש ההופעות המתוכננות במהלך חודש אוגוסט, ימצא את עצמו שותף לצעד נוסף בהכנסה של עמותת אלע"ד ושל עמותות מתנחלים דומות לתוך המיינסטרים, חלק מהמאמץ שלהן להיכנס לקונצנזוס כדי להכשיר את פועלן ולהתנחל במרחבי התודעה הציבורית.

אבל כאן גם נמצא עקב אכילס של הפרויקט. המעשים שאלע"ד אחראית להם – ייהוד מזרח ירושלים ופינויי משפחות פלסטיניות, ובהן אם חד הורית שפונתה מביתה רק לפני חודש יחד עם ארבעת ילדיה – אינם, בינתיים, קונצנזוס ישראלי. קיומם מתאפשר, בין השאר, משום שהם נעשים הרחק מן התודעה הציבורית.

באמצעות הקשר עם גוף מוזיקלי ידוע כמו זאפה, אלע"ד מבקשת להיכנס למיין סטרים. לא צריך לתת לה את זה. הפגנה נגד פינוי משפחה בסילוואן (צילום: Free Jerusalem)

באמצעות הקשר עם גוף מוזיקלי ידוע כמו זאפה, אלע"ד מבקשת להיכנס למיין סטרים. לא צריך לתת לה את זה. הפגנה נגד פינוי משפחה בסילוואן (צילום: Free Jerusalem)

הפסטיבל הזה – צעד מחוכם של אלע"ד לטשטוש העוולות שהיא מבצעת במרחק הליכה קצר ממרכז התיירות ההתנחלותי החדש שלה, שם צפויות להתקיים ההופעות – הוא הזדמנות עבורנו לעשות את המעשה ההפוך. זו הזדמנות להביא לידיעת הציבור, שרוצה לשמוע מוזיקה ב"פסטיבל בגיא", מה אלע"ד עושה, ובכך להפוך את דרכה אל המיינסטרים לדרך חתחתים. זו הזדמנות פז לסמן קו גבול ברור בדיוק במקומות שבהם אלע"ד מבקשת לעמעם אותם: לעמעם את ההבדל בין מתחם התחנה בירושלים לבין סילוואן, בין קונצרט תחת כיפת השמיים לבין התנחלות יהודית אגרסיבית בלב שכונות פלסטיניות.

בימים האחרונים פעילי "פרי ג'רוזלם" פנו לאמנים המופיעים בפסטיבל, וכן לאמנים רבים נוספים שעובדים עם זאפה באופן קבוע, בבקשה שיביאו לידיעת זאפה את ההשלכות לשיתוף הפעולה שבחרה בו, וידרשו ממנה שלא לתת יד לפגיעה המתמשכת בתושביה הפלסטינים של ירושלים. אחינועם ניני כבר שיתפה את הקריאה בדף הפייסבוק שלה, ואמנים אחרים הבטיחו שיפנו לזאפה בעניין. היו אמנים שהביעו הזדהות וכעס על התנהלותה של זאפה, אך חששו לקחת את הסיכון ביציאה פומבית נגד גוף השולט בחלק לא מבוטל מבמות המופעים בארץ.

במקביל לפנייה לאמנים חשוב שנזכור שלנו, לצרכני התרבות, יש כוח אמיתי ומשמעותי לא פחות מול זאפה. קמפיין הפניות להנהלת זאפה, שחתמו עליו מאות אנשים רק בימים האחרונים, הוא אחת הדרכים להפגין את הכוח הזה. עלינו להבהיר לזאפה שאם תמשיך לזהות את עצמה עם עמותות מתנחלים קיצוניות כמו אלע"ד ותסייע להן לסלול את דרכן אל המיינסטרים – יהיה לכך מחיר. בימים הקרובים יגיעו פעילי פרי ג'רוזלם למועדוני זאפה ברחבי הארץ לדבר עם הלקוחות ולבקש שיצטרפו אלינו. בינתיים, אתם מוזמנים ומוזמנות להצטרף ללחץ על זאפה על ידי שליחת מכתב בלינק הזה.

נעה דגוני היא פעילה ב-Free Jerusalem

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

נלחם כל חייו נגד גזענות על כל סוגיה, ועכשיו מדביקים לו תווית של אנטישמי. ג'רמי קורבין, מנהיג הלייבור (צילום: Party of European Socialists)

קורבין לא אנטישמי. הוא על הכוונת כי הוא רוצה להציל את העולם

פריבילגים, איסלמופובים ואפילו אנטישימים מקדמים במרץ את הטענה שקורבין אנטישמי. אך מה שמפחיד אותם באמת זה שלראשונה זה שנים, מוצגת אלטרנטיבה למשטר ההרס הניאו-ליברלי. לכן צריך לקוות שקורבין ינצח ביום חמישי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf