חגיגה בבלפור: אחרי טראמפ, נתניהו הבא בתור

ההכרזה הרשמית על ניצחונו של ג'ו ביידן וההפסד של טראמפ תפסו את המפגינים בבלפור בדרך למחאה השבועית. "מקווה שבקרוב נראה דברים באלה אצלנו, פחות תרבות של שקרים, יותר תרבות של תקווה ולקיחת אחריות", הם אמרו

מאת:
השאירו תגובה
א א א

את הבשורה על הניצחון הרשמי של ג'ו ביידן בבחירות לנשיאות בארה"ב קיבלו המפגינים בכיכר פריז בירושלים לאחר שהמחאה השבועית כבר החלה. רבים מהם הביעו שמחה ותקווה שגם ראש הממשלה בנימין נתניהו יילך בקרוב.

אלתרה שלט לפני שיצאה מהבית. מפגינה הערב בבלפור אחרי ההודעה על הניצחון של ביידן (צילום: אורן זיו)

אלתרה שלט לפני שיצאה מהבית. מפגינה הערב בבלפור אחרי ההודעה על הניצחון של ביידן (צילום: אורן זיו)

חלק מהמפגינים, שהגיעו לאחר ההכרזה הרשמית על הניצחון של ביידן, הכינו שלטים בכתב יד שמברכים על הניצחון. "ביבי גמור כמו החבר שלו טראמפ, ביבי הוא הבא בתור", אומר לוי וימן קלמן, דובר אנגלית, שעמד בכיכר נושא דגל ארצות הברית.

donate

עידן מרמת השרון החזיק שלט באנגלית שעליו כתוב "טראמפ הלך, ביבי צריך ללכת". "זה נותן תקווה לבוא כל שבת עד שנתניהו ילך", תיאר עידן את ההשפעה של ההפסד של טראמפ על המפגינים בבלפור. "יש גבול לרוע. אני לא צריך שארה"ב תעצור את ביבי, אלא שאנשים יראו שתרבות השקר והפייק וההסתה בסוף נגמרת".

"יש גבול לרוע". מפגין נושא שלט המברך על ההפסד של טראמפ (צילום: אורן זיו)

"יש גבול לרוע". מפגין נושא שלט המברך על ההפסד של טראמפ (צילום: אורן זיו)

דברים דומים אמר יובל, בן 30, שחבש כובע ועליו פסל החירות. "אני שמח על הבחירה", אמר יובל, "מקווה שבקרוב נראה דברים באלה אצלנו, מנהיגים שאפשר להאמין להם, פחות תרבות של שקרים, יותר תרבות של תקווה ולקיחת אחריות".

אפרת ספרן מאמהות נגד אלימות משטרתית אמרה שהניצחון של טראמפ הסב לה אושר גדול. "בשבילי זה סימן לבאות שאפשר להיפטר ממנהיג מסית, מושחת וגזען. זה סימן שהדמוקרטיה מספיק חזקה לעמוד בכל השקרים. אני מצדיעה לשלוש הרשתות בארה"ב שהפסיקו את השידור החי של טראמפ בגלל השקרים שלו, אני מחכה ליום שזה יקרה עם ביבי פה עם התקשורת הישראלית".

"מקווה שנראה דברים כאלה אצלנו". מפגין בערב בבלפור אחרי הניצחון של ביידן (צילום: אורן זיו)

"מקווה שנראה דברים כאלה אצלנו". מפגין בערב בבלפור אחרי הניצחון של ביידן (צילום: אורן זיו)

רונית ממבשרת ציון, שהחזיקה שלט "נתניהו אתה הבא" באנגלית, אמרה שכתבה אותו ברגע האחרון לפני שיצאה מהבית. "זה נותן תחושה שלמרות שזה היה נראה בלתי אפשרי, עדיין אפשר להשיג מטרה אם מספיק אנשים פועלים ביחד", אמרה.

בהפגנה הערב בבלפור השתתפו כמה אלפי מפגינים, במקביל לעצרת זיכרון ליצחק רבין בתל אביב וצעדה מכיכר הבימה. לצד שלטים בנושא הבחירות בארה"ב, מפגינים הניפו שלטים המתייחסים להאשמות של הליכוד על הקשר האירני למחאה ברשתות החברתיות. "אני לא סוכן אירני" נכתב על אחד השלטים.

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
חתונה (אילוסטרציה: pxfuel)

חתונה (אילוסטרציה: pxfuel)

רוצה להתחתן בסוריה? קודם כל תתאסלם

תחקיר על נישואים מעורבים בסוריה חושף הפרות קשות של זכויות אדם ושל זכויות הילד. התחקיר תיעד זוגות שחייהם הפכו לבלתי אפשריים בעקבות החוק שאינו מכיר בנישואים בין אישה מוסלמית לגבר לא מוסלמי, וחלקם נאלצו לעקור לשבדיה ולברזיל

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf